2011 Balandžio 22

Velykos

Vakarai pavargo nuo tikėjimo, sako popiežius

veidas.lt

popiezius211

Popiežius Benediktas XVI  ketvirtadienį apgailestavo, kad didžioji dalis krikščionių pavargo nuo tikėjimo, o Vakarai abejoja savo pačių kultūra ir istorija.

Kalbėdamas per Didžiojo ketvirtadienio mišias, kai minima Paskutinė Kristaus vakarienė, susirinkusiesiems pontifikas sakė, jog Vakaruose, krikščionybės širdyje, gyvenantys žmonės yra “pavargę nuo tikėjimo”.

“Ar didžioji dalis mūsų, Dievo vaikų, netapome netikinčiais, atitolusiais nuo Dievo”,  - klausė jis.

“Neleiskite mums tapti ne žmonėmis”, – sakė popiežius Šv.Petro bazilikoje maždaug 500 kunigų.

Savaitgalį 84-erių metų sulaukęs Josephas Ratzingeris (Jozefas Racingeris) visai neseniai minėjo šešerius savo pontifikato metus.

Trečiadienį kreipdamasis į 13 tūkstančių maldininkų Šv.Petro aikštėje popiežius kritikavo “apsnūdimą” ir “nejautrą dievo buvimui”.

Iš Vokietijos kilęs popiežius Benediktas XVI dažnai kalba apie krikščionybės nuosmukį jo gimtojoje šalyje ir Vakarų pasaulyje apskritai.

Verbų sekmadienį jis paragino tikinčiuosius žvelgti toliau sparčiai  besivystančių modernių technologijų.

Pasak popiežiaus, piligrimystei aukštyn vedančiu keliu reikia “švarių rankų, tyros širdies, tiesos siekimo ir Dievo veido ieškojimo”.

Technologijų laimėjimai “išvaduoja ir prisideda prie žmonijos pažangos tik suderinti su šiomis nuostatomis”, perspėjo 1,1 mlrd. pasaulio katalikų lyderis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...