2010 Balandžio 19

Kunigų pedofilijos skandalas

Popiežius pažadėjo sugriežtinti katalikų dvasininkų pedofilijos prevenciją

veidas.lt

Popiežius Benediktas XVI sekmadienį Maltoje susitiko su grupe asmenų, kurie vaikystėje nukentėjo nuo dvasininkų seksualinio išnaudojimo, o sugraudintas jų pasakojimų pažadėjo, kad Katalikų Bažnyčia sieks patraukti atsakomybėn pedofilus kunigus bei imsis “veiksmingų priemonių”, užtikrinsiančių jaunuolių apsaugą nuo tokių incidentų, pranešė Vatikanas ir nukentėjusieji.

Pontifikas “išreiškė savo gėdą bei sielvartą dėl to, ką teko iškęsti nukentėjusiems ir jų šeimoms”, taip pat meldėsi kartu su jais per susitikimą Šventojo Sosto atstovybėje Maltoje, sakoma Vatikano pranešime.

Benediktas XVI pirmą kartą susitiko su dvasininkų pedofilijos aukomis nuo šiais metais Vatikaną sukrėtusio tarptautinio vaikų seksualinio išnaudojimo skandalo pradžios, taip pat griežčiausiai pasisakė prieš dvasininkų nusikaltimus nuo praeito mėnesio, kai pasiuntė jaudinantį laišką Airijos tikintiesiems.

“Jis meldėsi kartu su jais ir užtikrino, kad Bažnyčia daro ir darys viską, kas jos galioje, kad būtų ištirti kaltinimai, kad būtų patraukti atsakomybėn atsakingi už išnaudojimą, taip pat kad būtų įgyvendintos veiksmingos priemonės, turinčios apsaugoti jaunuolius ateityje”, – nurodė Vatikanas.

Tačiau šiame pranešime nebuvo išsamiau išdėstyta, kokių priemonių ketinama imtis.

Nukentėjusiųjų organizacijos pareikalavo, kad Vatikanas imtųsi konkrečių veiksmų, kad vaikai būtų apsaugoti, o nusikaltę kunigai – pašalinti. Pasak jų, iki šiol pareikštas popiežiaus solidarumas ir gėda nieko nereiškia, jeigu nebus žengta konkrečių žingsnių.

Vatikanas nurodė, kad aštuoni 30-50 metų vyrai buvo susitikę su Katalikų Bažnyčios vadovu Vatikano atstovybės koplyčioje.

“Visi verkė”, – vienas iš nukentėjusiųjų, 38 metų Josephas Magro (Džozefas Magras), po to susitikimo sakė naujienų agentūros “The Associated Press” televizijai.

“Pasakiau jam, kad esu vardu Josephas, o jo akyse matėsi ašaros”, – pridūrė vyras.

J.Magro pasakojo, kad sekmadienio rytą jis ir kiti nukentėjusiems buvo telefonu pakviesti atvykti į nuncijaus rezidenciją ir kad pontifikas su kiekvienu iš jų bendravo po kelias minutes. Vyras sakė, kad ta apie 35 minutes trukusi audiencija buvo “fantastiška”.

Pagrindinis šio susitikimo organizatorius Lawrence’as Grechas (Lorensas Grekas) sake, kad Šventasis Tėvas kiekvienam iš tų vyrų sakė: “Labai didžiuojuosi jumis, kad išdrįsote papasakoti savo istoriją.”

“Tai buvo kažkas nepaprasta”, – džiaugėsi L.Grechas.

Galiausiai visi sukalbėjo maldą, o popiežius palaimino savo svečius, nurodė Vatikanas.

“Atmosfera buvo rimta, tačiau labai rami”, – sakė Vatikano atstovas spaudai Federico Lombardi (Federikas Lombardis).

Benedikto XVI trumpą vizitą Maltoje, kuris buvo surengtas minint Šv.Pauliaus laivo sudužimą prie tos Viduržemio jūros salos krantų prieš 1 950 metų, lydėjo reikalavimai, kad pontifikas pareikštų aiškią ir griežtą poziciją, galinčią padėti numalšinti pastarąjį skandalą.

Tačiau apie sekmadienį įvykusį jo asmeninį susitikimą su nukentėjusiais nuo pedofilų dvasininkų buvo paskelbta tik jam pasibaigus. Panašios taktikos Vatikanas taip pat laikėsi, kai popiežius susitiko su seksualinio išnaudojimo aukomis per 2008 metais vykusius vizitus Jungtinėse Valstijose ir Australijoje.

Benediktas XVI sekmadienio vakarą grįžo iš Maltos į Vatikaną, baigęs 14-ąją piligriminę kelionę į užsienį nuo 2005 metų ir pirmąją šiais metais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...