2010 Lapkričio 19

Briuselis

V. Uspaskich perrinktas Europos demokratų partijos vicepirmininku

veidas.lt

Lapkričio 11–12 dienomis Briuselyje vyko Europos demokratų partijos (EDP) suvažiavimas, kuriame buvo renkami šios partijos koprezidentai ir jų pavaduotojai. EDP koprezidentais buvo perrinkti Fransua Bajoru bei Frančesko Rutelis, o vienu iš jų keturių pavaduotojų — Darbo partijos pirmininkas, Europos parlamento narys Viktoras Uspaskich.

V. Uspaskich šios partijos vicepirmininko pareigas eina jau šeštus metus. Pirmą kartą į šias pareigas jis buvo išrinktas 2004 m. gruodžio 10 d. Briuselyje įvykusiame steigiamajame EDP suvažiavime.

EDP įkurta buvusio Europos Komisijos pirmininko Romano Prodžio iniciatyva. Šiuo metu R. Prodis yra partijos garbės pirmininkas. Apibūdindamas partijos ideologiją, vienas iš jos steigėjų Fransua Bajoru pareiškė, jog tai būsianti partija žmonėms, kurie nėra nei konservatoriai, nei socialistai.

EDP iš viso vienija 12 partijų iš Italijos, Prancūzijos, Lietuvos, Čekijos, Kipro, Belgijos, Ispanijos, Lenkijos, San Marino ir Slovakijos. EDP priklausančių partijų atstovai Europos Parlamente kartu su liberalais yra sudarę frakciją “Liberalų ir demokratų aljansas už Europą”. Šiai frakcijai priklauso ir V. Uspaskich.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...