2010 Balandžio 30

Leonidas Donskis

EP nepatikėjo Lietuvos tolerantiškumu

veidas.lt

Lietuvos parlamentarai – konservatorius Mantas Adomėnas ir Krikščionių frakcijos narys Rokas Žilinskas – neįtikino Europos Parlamento (EP) narių teiginiais, jog Lietuva nepagrįstai kaltinama žmogaus teisių pažeidimais, tvirtina europarlamentaras Leonidas Donskis.

Šią savaitę diskusijoje žmogaus teisių klausimais Briuselyje dalyvavę Seimo nariai penktadienį žurnalistams aiškino norėję parodyti, kad iš tiesų Lietuvoje žmogaus teisių padėtis geresnė nei teigia Vakarų “lobistinės grupės”, kurių žodžius esą kartoja ir L.Donskis.

M.Adomėnas pareiškė nuliūdęs dėl to, kad L.Donskis žmogaus teisių padėtį Lietuvoje, pasak jo, prilygino Sovietų Sąjungai ir Iranui. Europarlamentaras savo ruožtu tokius pareiškimus pavadino “sąmoningu noru nesuprasti”.

“Aš tokių dalykų nesakiau. Aš sakiau, jog jei mes pradėsime priekaištauti Iranui, Turkijai, Kinijai, Rusijai, šios šalys atsakys, kad tai jų vidaus reikalas. O jei iš ES valstybių narių tokio pat atsakymo sulaukiama – kokioje padėtyje mes atsiduriame? Kodėl atakuojame Rusiją, Kiniją, jei tą patį atsakymą išgirstame čia?” – stebėjosi politikas.

“Abu žmonės gerai moka anglų kalbą, ypač M.Adomėnas – tai sąmoningas noras nesuprasti”, – sakė jis.

Pasak L.Donskio, Lietuvos parlamentarai savo argumentais nieko, išskyrus juoką, EP sukelti neįstengė.

“Neįtikino M.Adomėno argumentai, kad Lietuvoje puiki padėtis (žmogaus teisių atžvilgiu – BNS), nes nebuvo skundų – Irane ir Turkijoje taip pat nesiskundžia. (…) Skundas nereiškia, kad gera arba bloga padėtis”, – kalbėjo europarlamentaras.

“Juoką sukėlė ir pareiškimai apie tai, kad homoseksualų eitynės – nereikalinga provokacija, nes dar neatėjo laikas. Kyla klausimas, kada ateis laikas? Kada ateis laikas demokratijai, galbūt niekada?”, – retoriškai klausė L.Donskis.

Pats L.Donskis sakė žmogaus teisių padėties Lietuvoje nedramatizuojantis, bet atkreipiantis dėmesį į kai kuriuos Lietuvai “garbės nedarančius” dalykus, pavyzdžiui, Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos informacijos įstatymą, dėl kurio reikėtų verčiau pripažinti klydus, o ne vykti įtikinti EP, jog jis nėra homofobiškas.

“EP, Jungtinės Tautos, žmogaus teisių organizacijos šį įstatymą vertina kaip homofobišką, ir joks Petras Gražulis ar M.Adomėnas neįrodys priešingai. (…) Man tai primena, kaip elgiasi Rusijos ambasados darbuotojai, kuriems duota užduotis įtikinti ir apginti tėvynės garbę. Mums nedaro garbės homofobiška isterija, kai 53 Seimo nariai prašo uždrausti homoseksualų eitynes, bet nė vienas šuo nesuloja po nacių šūkių”, – piktinosi L.Donskis.

EP grupė LGBT (Lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transseksualų) teisėms situacija Lietuvoje susidomėjo, kai parlamentaras P.Gražulis ėmėsi žygių uždrausti gegužę planuojamas seksualinių mažumų eitynes Vilniuje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...