2010 Rugsėjo 01

Rusija

Europarlamentarai EP pirmininkui pranešė apie sulaikymus Rusijoje

veidas.lt

Lietuvoje išrinkta europarlamentarė Laima Andrikienė su dviem kolegomis iš Europos Parlamento (EP), stebėjusi antradienį Maskvoje vykusį opozicijos mitingą, EP pirmininką Jerzy Buzeką (Ježį Buzeką) informavo apie “atšiaurią Rusijos saugumo pajėgų reakciją prieš taikią demonstraciją”.

EP pranešė, kad europarlamentarai L.Andrikienė, Heidi Hautala ir Thijs Berman kartu su Rusijos žmogaus teisių gynėjais stebėjo taikią demonstraciją Triumfo aikštėje Maskvoje.

“Jie matė, kaip vienas iš opozicijos lyderių Borisas Nemcovas ir daugiau nei 60 žmogaus teisių gynėjų aktyvistų buvo sulaikyti Rusijos saugumo pajėgų ir kaip taiki demonstracija buvo išsklaidyta”, – teigiama EP pranešime spaudai.

Reaguodamas į tai EP vadovas J.Buzekas pasmerkė griežtą Rusijos saugumo pajėgų reakciją prieš taikius demonstrantus.

“Neproporcinga Rusijos policijos ir specialiųjų pajėgų reakcija prieš demokratus, susirinkusius į mitingą ginti susirinkimų laisvę, kelia nerimą. Raginu Rusijos valdžios institucijas nedelsiant išlaisvinti visus sulaikytus taikius demonstrantus”, – pareiškė jis.

Antradienį Maskvoje ir Sankt Peterburge Rusijos opozicinės jėgos surengė nesankcionuotus protesto mitingus prieš susirinkimų laisvės ribojimą šioje šalyje.

Maždaug 200 žmonių beveik porą valandų prie Svečių rūmų Šiaurės sostinės centre skandavo “Rusija be Putino!” ir “Rusija bus laisva!”, o Maskvoje maždaug 300 aktyvistų mėginimą susirinkti prie užtvertos aikštės tvoros milicija nutraukė beveik iš karto, sulaikydama taip pat ir opozicijos lyderius Borisą Nemcovą bei Eduardą Limonovą.

Maskvos milicininkai veikė šiurkščiai, griebė žmones iš minios ir tempė į autobusus, bet beveik nemušė. Ne savo valia, Vyriausiosios vidaus reikalų valdybos duomenimis, aikštę paliko maždaug 70 žmonių.

Opozicija rengia akcijas Konstitucijos 31 straipsniui, garantuojančiam susirinkimų laisvę, ginti kiekvieno mėnesio, kuriame yra 31 diena, paskutinę dieną.

EP Žmogaus teisių pakomitečio delegacija Rusijoje lankosi su specialia misija. Europarlamentarai susitiko su žmogaus teisių gynėjais aktyvistais, taip pat 2009 metų Europos Parlamento Sacharovo-premijos laureatais Memorial grupės narius, stebėjo, kaip Rusijos valdžios institucijos užtikrina Rusijos Konstitucijos 31 straipsnio, kuris garantuoja susirinkimų laisvę, taikymą.

Trečiadienį europarlamentarai išvyko į Beslaną dalyvauti proginiuose renginiuose, skirtuose paminėti 2004 metų Beslano mokykloje įvykusią tragediją, kai teroristų įkaitų išlaisvinimo operacijoje žuvo daugiau nei 300 žmonių, dauguma iš jų vaikai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...