2011 Balandžio 26

WikiLeaks

V.Putinas kategoriškai neneigia Baltijos šalių okupacijos, rodo WikiLeaks dokumentas

veidas.lt

RIA10-621987_3396

Rusijos vadovas Vladimiras Putinas kategoriškai neneigia, kad Baltijos šalys buvo okupuotos Sovietų Sąjungos, rodo paviešintas JAV diplomatinio susirašinėjimo dokumentas.

2004 metų gruodį pasakodamas apie tuometinio Rusijos prezidento ir Suomijos vadovės Tarjos Halonen susitikimą jos patarėjas Jarmo Viinanenas sakė, kad suomiams liko neaišku, ar V.Putinas ketina pripažinti, jog okupacija iš tiesų buvo.

“V.Putinas galbūt norėjo suabejoti “okupacijos” apibrėžimu ar pagrįstumu taikyti jį šiuo atveju. Bet kokiu atveju, sakė J.Viinanenas, “jis kategoriškai nesakė, kad tai nebuvo okupacija”, – rašoma WikiLeaks dokumente, kurį parengė amerikiečių diplomatai Helsinkyje.

Pastarosiomis dienomis paviešintas dokumentas taip pat parodė, kad V.Putinas siejo Latvijos ir Estijos vadovų sprendimą dėl dalyvavimo Antrojo pasaulinio karo pabaigos minėjime Maskvoje su sienos sutarčių pasirašymu.

Rusija 1991 metais dvišalėje sutartyje pripažino, kad 1940 metais Sovietų Sąjunga įvykdė Lietuvos suverenitetą pažeidžiančią aneksiją, tačiau vėliau šalies pareigūnai ėmė kalbėti, kad netikslu sakyti, jog Lietuva ir kitos Baltijos šalys buvo okupuotos Sovietų Sąjungos.

Šiemet, BNS paklaustas, ar Rusija pripažins, kad Sovietų Sąjunga okupavo Lietuvą, užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas atsakė: “Vertinimai yra seniai padaryti ir paskutiniais Sovietų Sąjungos metais, ir naujosios Rusijos vadovų”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...