2010 Gruodžio 01

Politika

Pentagonas neteisingai vertina Rusiją

veidas.lt

JAV gynybos sekretorius Robertas Gatesas (Robertas Geitsas) suklydo, pareikšdamas nuogąstavimų dėl demokratijos būklės Rusijoje, pareiškė interviu televizijos kanalui CNN Rusijos premjeras Vladimiras Putinas.

Pasak V.Putino, R.Gatesas taip komentavo todėl, kad “buvo suklaidintas”.

Anksčiau tinklalapis “Wikileaks” paskelbė ištraukas iš R.Gateso pokalbio su savo kolega Prancūzijoje. Pentagono vadovas per šį pokalbį pareiškė nuomonę, kad “Rusijos demokratija išnyko, o šios šalies vyriausybė – tai oligarchija, kuriai vadovauja saugumo tarnybos”.

V.Putinas priminė, kad ir JAV turi problemų, susijusių su demokratija. Štai prezidento rinkimų rengimo sistemos leidžia kai kuriais atvejais iškovoti pergalę kandidatui, net jeigu dauguma amerikiečių balsuoja už jo varžovą.

“Kai mes kalbamės su savo draugais Amerikoje ir sakome jiems, kad šiuo požiūriu jų šalyje yra sistemos problemų, mums atsakoma: “Nesikiškite į mūsų reikalus. Tai – mūsų tradicijos, ir mes jų neatsisakysime”.

“Mes nesikišame. Tačiau aš norėčiau įspėti mūsų kolegas užsienyje: jūs taip pat nesikiškite į suverenų Rusijos liaudies pasirinkimą”, – pridūrė V.Putinas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...