2010 Lapkričio 24

Politika

V.Navickas sprendimą pasitraukti priims pirmadienį

veidas.lt

Vilniaus miesto meras Vilius Navickas žada vėliausiai iki pirmadienio paskelbti savo sprendimą, ar trauksis iš posto.

Meras per tarybos posėdį trečiadienį perskaitė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD), Socialdemokratų partijos, Liberalų sąjūdžio, Liberalų ir centro sąjungos bei Nepriklausomos frakcijų pasirašytą bendrą politinį pareiškimą, kuriame siūloma jam trauktis iš posto.

“Sprendimus įstatymų numatyta tvarka – savo sprendimus – paskelbsiu artimiausiu metu. Laikysiuos savo žodžių išsakytų. Tie sprendimai bus pagarsinti ryt, poryt arba pirmadienį”, – sakė V.Navickas.

Jis yra teigęs, kad atsistatydins, kai susiformuos nauja valdančioji koalicija.

Tuo metu Lietuvos lenkų rinkimų akcijos frakcijos taryboje lyderis Jaroslavas Kaminskis pareiškė, jog dėl sudėtingos politinės ir ekonominės situacijos Vilniaus mieste atsakomybę turi prisiimti ne tik V.Navickas ir jo buvę bendražygiai – TS-LKD, bet ir visa valdančioji koalicija.

J.Kaminskis pareikalavo valdančiųjų “imtis veiksmų, kad užtikrintų stabilų miesto valdymą arba įvardytų negebėjimą kontroliuoti situacijos, arba priimti sprendimus iki pirmadienio”.

“Priešingu atveju imsimės veiksmų”, – pareiškė J.Kaminskis.

Opozicinės partijos “Tvarka ir teisingumas” frakcijos vadovas Gediminas Rudžionis savo ruožtu tarybos posėdžio metu pareiškė, kad jei V.Navickas neatsistatydina, nuo lapkričio 27-osios kviečia pasirašyti jam interpeliaciją.

Tą dieną sueis pusmetis nuo nepasitikėjimo juo svarstymo, po kurio V.Navickas išsaugojo postą. Įstatymai numato, kad interpeliaciją merui galima rengti tik praėjus pusmečiui nuo paskutinio nepasitikėjimo svarstymo.

“Jei meras neatsistatydina, tai nuo šios dienos steigiame alternatyvią meriją, ir kviečiu nuo 27-os pasirašyti interpeliaciją V.Navickui”, – teigė “tvarkietis”.

G.Rudžionio siūlymai stabdyti mero įgaliojimus nepasibaigus jo neliečiamybę garantavusiam pusmečiui ir atitinkamai keisti tarybos veiklos reglamentą tarybos metu buvo atmesti bendru sutarimu.

Vyriausybės atstovas Vilniaus apskrityje Jurgis Jurkevičius pareiškė, jog teisės aktai nesuteikia teisės tarybai sustabdyti mero įgaliojimus ir tai numatantys reglamento pakeitimai būtų įstatymų pažeidimas.

V.Navickas sulaukė daug kritikos, paviešinus slapta įrašytą jo pokalbį su savivaldybės kontrolieriumi Šarūnu Skuču, kurį meras spaudė tyrimus atlikti taip, kad jie būtų palankūs valdančiajai koalicijai. Po to Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Priežiūros komitetas pašalino V.Navicką iš partijos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

 1. Vladimir Avin Vladimir Avin rašo:

  V.Navicko Rubikoninė Koalicija Vilnius.Taryba. –Koalicija beveik tokią pat kaip Seime: Larisa Dmitrijeva, Sergejus Dmitrijevas, Gintaras Kazakas, konservatoriai, liberalcentristai, Liberalų sąjūdis ir socialdemokratai.
  Vladimir Avin
  Vilniaus miesto tarybos narys


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...