2011 Kovo 04

Libija

Sutinka tartis tik dėl lyderio Kadhafi pasitraukimo

veidas.lt

Sukilėliai, įkūrę Libijos Nacionalinę Tarybą šalies rytuose, yra pasiruošę tartis tik dėl lyderio Muamaro Kadhafi (Muamaro Kadafio) atsistatydinimo arba išvykimo, siekiant sustabdyti kraujo liejimą, ketvirtadienį pranešė vieno įtakingo sukilėlių vado padėjėjas.

Buvusio teisingumo ministro Mustafos Abdel Jalilo (Mustafos Abdel Džalilo), kuris vadovauja šiuo metu Bengazyje įsikūrusiai Nacionalinei Tarybai, padėjėjas Ahmedas Jabreelas (Ahmedas Džabrilas) sakė, kad kitos šalys turi užtikrinti virš Libijos “neskraidymo zoną”, siekiant padėti sukilėliams nuversti valdžios įsikibusį M.Kadhafi.

“Jeigu vyktų kokios nors derybos, jose būtų tariamasi dėl viena – kaip Kadhafi galėtų išvykti iš šalies arba atsistatydinti, kad galėtume išsaugoti gyvybių. Nėra nieko kita, dėl ko būtų galima derėtis”, – A.Jabreelas, kuris yra įgaliotas kalbėti M.Abdel Jalilo vardu, sakė naujienų agentūrai “Reuters”.

“Neketiname derėtis dėl jokio politinio sprendimo. Norime jį teisti, tačiau jeigu nesuteiksime jam galimybės pasitraukti, žinome, kad žus daugiau žmonių”, – atstovas sakė sukilėlių kontroliuojamame rytiniame pajūrio mieste al Baidoje.

Nacionalinė Taryba paragino Jungtines Tautas palaikyti aviacijos smūgius prieš afrikiečius samdinius, kurie esą kaunasi už M.Kadhafi režimą. Ketvirtadienį Tripolio aviacija atakavo kai kuriuos rytinius miestus, o trečiadienį prieš al Buraikos (Bregos) miestą buvo surengtas sausumos pajėgų puolimas, tačiau sukilėliai jį atrėmė.

“Nemanau, kad Kadhafi dar galvoja susigrąžinti rytų Libiją. Jis stengiasi išlaikyti, ką dar turi rankose, ir surasti politinį sprendinį”, – aiškino A.Jabreelas.

Paklaustas apie padėtį al Buraikoje, A.Jabreelas atsakė: “Žmonės kontroliuoja padėtį žemėje. Mes sakome, kad reikalingi aviacijos smūgiai, siekiant užtikrinti neskraidymo zoną virš Libijos. Jeigu tai būtų pasiekta, žmonės tikrai sugebėtų įveikti Kadhafi.”

“Turime ginklų, palaikymą; turime beveik pusę Libijos, kurią pajėgiame apginti, todėl esame įsitikinę, kad sugebėtume atremti be kurį galimą Kadhafi ėjimą”, – pridūrė jis.

Sukilėliai fronto liniją pastūmėjo į vakarus nuo al Buraikos, o M.Kadhafi ištikimos pajėgos atsitraukė į Ras Lanufą, esantį už 660 kilometrų į rytus nuo Tripolio, sakė sukilėlių vadai ir kariai.

Nacionalinės Tarybos atstovas trečiadienį paskelbė, kad M.Abdel Jalilas pirmininkaus 30 narių institucijai, kuri atstovaus sukilėliams prieš jau 41 metus trunkantį M.Kadhafi valdymą.

Tačiau atstovas pabrėžė, kad ši taryba, kuri planuoja persikelti į Tripolį, kai tik kris M.Kadhafi režimas, nėra laikinoji šalies vyriausybė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...