2010 Lapkričio 29

Vilniaus savivaldybė

Vilniaus meras V.Navickas neskuba trauktis

veidas.lt

Vilniaus miesto meras Vilius Navickas kartoja tesėsiantis savo pažadą atsistatydinti susiformavus naujai miesto tarybos valdančiajai daugumai, tačiau to daryti neskuba.

Pasitraukti iš pareigų V.Navickas viešai pažadėjo spalio 1-ąją. To nepadaręs iki šiol, praėjusią savaitę jis tvirtino savo sprendimą dėl atsistatydinimo paskelbsiąs vėliausiai iki pirmadienio. Pirmadienį išplatintame jo pranešime teigiama, miesto tarybos posėdis šaukiamas gruodžio 15-ąją, tai yra po dviejų savaičių.

“Praėjusio tarybos posėdžio metu, lapkričio 24 dieną, meras sulaukė bendros koalicijos sprendimo, todėl dabar yra pasirengęs tesėti savo pažadą ir perduoti miesto valdžios vairą naujam vadovui”, – teigiama savivaldybės pranešime.

Tokį delsimą atsistatydinti jis grindžia savivaldybės tarybos frakcijų prašymu.

“Pasak frakcijų vadovų, tiek laiko jiems reikia galutiniams susitarimams. Šio posėdžio metu, manau, bus galutinai išspręsti miesto valdžios klausimai. Patikinu, kad aš tesėsiu savo žodį laikydamasis visų reglamente numatytų procedūrų”, – pranešime cituojamas meras.

Per pastarąjį Vilniaus savivaldybės tarybos posėdį praėjusią savaitę buvo perskaitytas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD), Socialdemokratų partijos, Liberalų sąjūdžio, Liberalų ir centro sąjungos bei Nepriklausomos frakcijų pasirašytas bendras politinis pareiškimas, kuriame pasiūlyta V.Navickui trauktis iš posto.

Pirmadienį atsistatydinti V.Navicką paragino ir septynis atstovus sostinės savivaldybės taryboje turinti Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA).

“Konstatuojame, kad Vilniaus miesto meras V.Navickas prarado jį delegavusios daugumos pasitikėjimą. Esamoje situacijoje, mūsų manymu, neįmanoma užtikrinti efektyvaus ir skaidraus Vilniaus miesto savivaldybės tarybos ir kitų institucijų darbo. Todėl raginame merą V.Navicką atsistatydinti iš pareigų ir artimiausiu įstatymų numatytu laiku kviesti tarybos posėdį”, – teigiama LLRA frakcijos seniūnės Vandos Kravčionok pasirašytame pranešime.

LLRA taip pat pranešė remianti R.Aleknos kandidatūrą į mero postą, tačiau lieka opozicijoje.

“Ta parama tapo įmanoma, kai naujoji dauguma atsisakė dalyvavimo joje frakcijų, kurios rėmė kontroversiškai pagarsėjusias verslo struktūras”, – tvirtinama pareiškime.

V.Navickas sulaukė daug kritikos, paviešinus slapta įrašytą jo pokalbį su savivaldybės kontrolieriumi Šarūnu Skuču, kurį jis spaudė tyrimus atlikti taip, kad jie būtų palankūs valdančiajai koalicijai. Po to Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Priežiūros komitetas pašalino V.Navicką iš partijos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...