2011 Gegužės 01

Dalia Grybauskaitė

Užsitęsusiems konfliktams spręsti yra būtinas dialogas

veidas.lt

Scanpix

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ateinančią savaitę kaip Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO) pirmininkaujančios šalies vadovė lankysis Pietų Kaukazo šalyse – Azerbaidžane, Gruzijoje ir Armėnijoje.

Numatyti Lietuvos vadovės susitikimai su šių valstybių vadovais – Azerbaidžano Prezidentu Ilhamu Alijevu, Gruzijos Prezidentu Michailu Saakašviliu ir Armėnijos Prezidentu Seržu Sargsianu.

Prezidentė, lankydamasi Pietų Kaukazo šalyse, skatins regiono valstybių lyderius būti atviresnius, siekiant esančių nesutarimų sprendimo.

“Tik taikus sprendimas, pasiektas konstruktyviose derybose, kai abi pusės rodo politinę valią ir tvirtą apsisprendimą rasti abipusiai tinkamą išeitį iš susidariusios situacijos, gali užtikrinti ilgalaikį stabilumą ir taiką”, – pabrėžė D. Grybauskaitė.

Susitikimuose su Pietų Kaukazo valstybių vadovais taip pat bus aptarti dvišaliai santykiai, ekonominis, kultūrinis bendradarbiavimas, bendradarbiavimo projektai su Europos Sąjunga.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...