2011 Vasario 06

Tarptautinai santykiai

A.Ažubalis išvyko į Ukrainą

veidas.lt

Lietuvos užsienio reikalų ministras, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) pirmininkas Audronius Ažubalis sekmadienį vyksta į Ukrainą, o nuo antradienio lankysis Moldovoje.

Su Ukrainos vadovais A.Ažubalis aptars Ukrainos pasirengimą pirmininkauti ESBO 2013 metais ir organizacijos veiklą šioje šalyje. Moldovoje numatoma aptarti pastangas siekiant spręsti užsitęsusį Padnestrės konfliktą.

“Pasiekti apčiuopiamos pažangos sprendžiant užsitęsusius konfliktus yra vienas iš Lietuvos pirmininkavimo ESBO prioritetų”, – teigia Užsienio reikalų ministerija.

Ukrainoje A.Ažubalis lankysis iki antradienio. Jo darbotvarkėje numatyti susitikimai su prezidentu Viktoru Janukovyčiumi, premjeru Mykola Azarovu, užsienio reikalų ministru Kostiantynu Hryščenka, Aukščiausiosios Rados pirmininku Volodymyru Litvinu, taip pat su politinių partijų ir pilietinės visuomenės atstovais.

Nuo antradienio A.Ažubalis lankysis Moldovoje, kur aptars Padnestrės konfliktą ir kitus klausimus.

A.Ažubalis susitiks su laikinai šalies prezidento pareigas einančiu parlamento pirmininku Marianu Lupu, ministru pirmininku Vladu Filatu, užsienio reikalų ministru Iurie Leanca ir Moldovos vyriausiuoju derybininku, ministro pirmininko pavaduotoju Eugenu Carpovu, taip pat su politinių partijų atstovais.

Suplanuoti ESBO pirmininko susitikimai ir su Padnestrės vadovybe. Be to, vizito programoje yra susitikimas su pilietinės visuomenės atstovais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...