2010 Gruodžio 20

Rinkimai

Lukašenka mano, kad ESBO išvados dėl rinkimų – žingsnis pirmyn santykiuose su Baltarusija

veidas.lt

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė, kad Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo Organizacijos (ESBO) išvados dėl rinkimų nekliudys Baltarusijos ir Vakarų santykių plėtrai.

“Šiandieninės išvados žymiai pažangesnės palyginus su tomis, kurios buvo (ankstesnių rinkimų ataskaitos). Tačiau visiškai, mano požiūriu, neatitinka to, kas buvo šiuose rinkimuose”, – spaudos konferencijoje Minske pirmadienį kalbėjo A.Lukašenka.

Baltarusijos prezidentas sakė, kad tokių ESBO išvadų “rinkimų išvakarėse buvo sunku tikėtis”. “Todėl pažangos esama, ir šios išvados nesugrąžina mūsų į kažkokį pradinį laikotarpį. Ne. Tai žingsnis pirmyn, ir remdamiesi tuo galime plėtoti santykius su Europos Sąjunga “, – sakė A.Lukašenka.

Jis pabrėžė: “Mes nesilankstysime, nešliaužiosime, nieko nesistengsime įkalbinėti ar įtikinėti”.

“Jau visiems ES valdininkams ir daugeliui ES vadovų esu sakęs, kad mes esame pasirengę lygiateisiškai partnerystei. Jeigu jūs tam pasirengę, maloniai prašom. Jeigu jūs ne prieš, mes pas jus atvyksime, kalbėsime. Per dialogą mes kažką pasieksime”, – pareiškė A.Lukašenka.

Jis įsitikinęs, kad viskas dabar priklauso ne nuo baltarusių. “Mes savo kelią nuėjome, ir nuėjome garbingai. Jeigu atitinkamai į mus bus žiūrima, esame pasirengę su europiečiais užmegzti pačius geriausius, pačius šilčiausius santykius”, – pažymėjo prezidentas.

Anksčiau ESBO Parlamentinės Asamblėjos delegacijos vadovas Tony Lloydas (Tonis Loidas) pareiškė, kad Baltarusijos rinkimų negalima laikyti laisvais ir demokratiniais.

T.Lloydas pažymėjo, kad iš pradžių rinkiminė kampanija sudarė gerą įspūdį, tačiau pradėjus skaičiuoti balsus padėtis suprastėjo, ir tai “sugadino” ankstesnį įspūdį.

Teigiamu T.Lloydas pavadino kandidatų į prezidentus registravimo procesą, parašų už jų kandidatūras rinkimą, kandidatų pasirodymus televizijoje bei debatus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...