2010 Rugsėjo 22

Užsienio politikia

Užsienio naujienos Irano prezidentas perspėjo JAV

veidas.lt

Irano prezidentas Mahmoudas Ahmadinejadas (Mahmudas Ahmadinedžadas) pareiškė, kad Teheranas jokių tarptautinių taisyklių dėl branduolinio ginklo nepažeidė ir perspėjo, kad puolimas prieš Irano branduolinius objektus sukeltų karą “be ribų”, antradienį rašė dienraštis praneša “Daily Telegraph”.

Per susitikimą su amerikiečių žurnalistais Niujorke M.Ahmadinejadas taip pat iškėlė naujus klausimus dėl Holokausto.

“Jungtinės Valstijos niekuomet nedalyvavo tikrame kare – nei Vietname, nei Afganistane, netgi Antrajame pasauliniame kare, – aiškino Irano lyderis amerikiečių žurnalistams, paklaustas, kaip Iranas reaguotų į Amerikos remiamą Izraelio puolimą prieš Irano branduolinius objektus.

“Karas nėra tik kažkurios vietos bombardavimas. Kai jis prasideda, ribų nebelieka” – pareiškė Irano prezidentas.

“Nejaugi manote, kad kas nors jį pradėtų užpuldamas Iraną? – pridūrė M.Ahmadinejadas. – Nemanau. Sionistų režimas (Izraelis) žemėlapyje yra tik nežymus lopinėlis. Toks mažas, kad mūsų situacijoje jis nevaidina jokio faktoriaus”, – sakė jis.

Kalbėdamas apie situaciją, susiklosčiusią dėl Irano branduolinės programos, M.Ahmadinejadas pareiškė, kad yra pasirengęs aptarti branduolinius klausimus su Baracko Obamos (Barako Obamos) administracija. Jis tuo pačiu pažymėjo, kad “būtina pakeisti bendrą požiūrį į derybas”.

Irano prezidentas sakė, kad JT įvestos naujos sankcijos sukliudė santykių tarp Vašingtono ir Teherano pagerėjimui. Jis tai pat apkaltino įvairių šalių politikus įtampos dėl Irano branduolinės programos didinimu.

Be to, Irano prezidentas dar kartą išreiškė savo požiūrį į Holokaustą, kuris, pasak jo, yra “istorinis įvykis, naudojamas tam, kad būtų galima pateisinti naują karą”.

“Kodėl mes neleidžiame toliau tyrinėti šio dalyko? Nesąžininga, vieną požiūrį bandyti primesti visam pasauliui”, – sakė jis.

“Norėtume paklausti, kur tai vyko, ir kodėl dėl to turi kentėti palestiniečiai. Aš nesu antisemitas, aš – antisionistas”, – pareiškė M.Ahmadinejadas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...