2010 Rugsėjo 28

Artimieji Rytai

Izraelio ministras ragina pirma išspręsti konfliktą su Iranu, o tada su palestiniečiais

veidas.lt

Izraelio užsienio reikalų ministras Avigdoras Liebermanas ( Avigdoras Libermanas), sakydamas kalbą Jungtinių Tautų (JT) Generalinėje Asamblėjoje, pareiškė, kad Iranas gali “sužlugdyti” kiekvieną taikos susitarimą su palestiniečiais, todėl prieš sudarant susitarimą su palestiniečiais, būtina išspręsti Izraelio ir Irano santykių problemas.

Jis kalbėjo, kad Izraelis yra pasirengęs teisingai išspręsti palestiniečių ir izraeliečių konfliktą, tačiau nepaminėjo fakto, kad Izraelis nusprendė nepratęsti nausėdijų statybos moratoriumo okupuotose Palestinos teritorijose.

A.Liebermanas taip pat sakė, kad “emocinės” ir “praktinės” problemos tarp izraeliečių ir palestiniečių reiškia, jog taikos sprendimo reikia siekti dviem etapais.

“Iš emocinių problemų, pirmiausia, pažymėtinos tarpusavio pasitikėjimo nebuvimas bei tokie klausimai kaip Jeruzalės (statusas), Izraelio pripažinimas žydų nacijos valstybe, taip pat pabėgėlių (likimas)”, – sakė ministras.

“Tokiomis aplinkybėmis, turėtume sutelkti dėmesį į ilgalaikį laikiną susitarimą, kuris galiotų gal kelis dešimtmečius”, – aiškino jis.

“Mums reikia užauginti naują kartą, kad būtų pasiektas abipusis pasitikėjimas, kad jos neįtakotų kurstymai ir ekstremistiniai šūkiai”, – nurodė A.Liebermanas.

Ministro pirmininko kanceliarija, neilgai trukus, antradienį pareiškė, kad Izraelio užsienio reikalų ministro kalba, kurioje jis išdėstė ginčijamus pasiūlymus dėl žydų ir palestiniečių susitarimo, neatspindi oficialios Izraelio pozicijos.

Premjeras Benjaminas Netanyahu (Benjaminas Netanjahus) atsiribojo nuo diplomatijos vadovo požiūrio, jog arabiškas Izraelio dalis reikėtų atiduoti būsimai Palestinos valstybei ir kad būtų siekiama laikino susitarimo, o ne visaapimančios taikos sutarties.

“Užsienio reikalų ministro kalbos Jungtinėse Tautose turinys nebuvo derintas su ministru pirmininku”, – sakoma B.Netanyahu kanceliarijos pranešime.

“Būtent ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu veda diplomatines derybas. Įvairūs taikos sprendimai bus apibrėžti tik prie derybų stalo ir niekur kitur.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...