2010 Spalio 29

Kontrabanda

Už pakartotiną kontrabandos gabenimą siūlomas laisvės atėmimas

veidas.lt

Teisėsaugos intuicijų atstovai nutarė siūlyti įteisinti laisvės atėmimą už pakartotiną kontrabandos gabenimą.

Konstatuota, kad pažeidėjų nebaugina taikomos ne visada žalos mastui adekvačios baudos ir yra nemažai atvejų, kai nusikaltimai daromi vėl. Bus siūloma už pakartotiną kontrabandos gabenimą taikyti realią laisvės atėmimo bausmę bei spręsti paskirtų baudų išieškojimo problemą.

Taip pat siūloma sugriežtinti baudžiamosios atsakomybės taikymą – taikyti ją, kai prekių vertė siekia 50 minimalių gyvenimo lygių (MGL) – 6500 tūkst. litų, dabar nustatyta net 250 MGL riba.

„Ši Vyriausybė siekia ambicingų tikslų – į dienos šviesą iš šešėlinės ekonomikos ištraukti milžiniškas sumas, jomis papildyti valstybės iždą. Nesukursime tokio rentgeno aparato per dieną, tad kova su kontrabanda bus nuolatinė ir ilgalaikė. Stiprinsime visų atsakingų institucijų bendradarbiavimą, ypač didelį dėmesį skirsime pareigūnų motyvacijai, iš esmės keisdami dabar neveikiančią jų skatinimo sistemą, kirsime per „tarnybinę korupciją“ taikydami platesnius rotacijos mastus, – sakė Ministro pirmininko kancleris Deividas Matulionis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...