2010 Birželio 09

Kontrabanda

Įstatymai neleidžia nubausti prekeivių

veidas.lt

Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis lankėsi Vilniaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate (VPK), kur buvo aptarti kovos su kontrabanda, nusikalstamų veikų, susijusių su narkotinių medžiagų platinimu Vilniaus romų tabore, išaiškinimo ir prevencijos, kovos su korupcija, policijos pajėgų valdymo klausimai.

Kalbėdamas apie prekybą kontrabandinėmis prekėmis turgavietėse Vilniaus apskrities VPK viršininkas Kęstutis Lančinskas akcentavo, kad šis darbo baras nėra apleistas. Tačiau, pasak K. Lančinsko, suvaldyti šį reiškinį, kuris ypatingai suaktyvėjo ekonominiu sunkmečiu, trukdo įstatyminės spragos. Kontrabandines prekes pardavinėjantys prekeiviai yra sulaikomi po keletą ar net keliolika kartų, jiems paskiriamos baudos, tačiau išieškoti baudų nėra galimybių, nes jie oficialiai yra bedarbiai, neturintys jokio galimo areštuoti turto. Dauguma jų užsiregistravę darbo biržoje, gauna pašalpas iš valstybės, tačiau priemonių tokiems asmenims jų nemokėti taip pat nėra.

Ministras R. Palaitis paprašė parengti paketą teisės aktų, kuriuos reikėtų taisyti. “Gavęs siūlymus pakviesiu apsvarstyti bendrame pasitarime su Teisingumo ministerijos specialistais, – sakė ministras. – Teisinę bazę privalome tobulinti taip, kaip tai diktuoja besikeičiančios aplinkybės. Nenormalu, kad teisės aktai trukdytų policijos pareigūnams vykdyti teisingumą ar užtikrinti viešąją tvarką”.

Ministras taip pat paprašė Vilniaus apskrities VPK vadovą, kad ir esamomis sąlygomis būtų imtasi visų įmanomų griežčiausių poveikio priemonių, kad nelegalios prekybos apimtys kontrabandinėmis prekėmis turguose maksimaliai sumažėtų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...