2010 Birželio 07

Kontrabanda

Premjeras kontrabandą toleruojantiems gyventojams siūlo susitaikyti su mažesnėmis algomis

veidas.lt

Daugiau nei pusei šalies gyventojų pateisinant kontrabandą, premjeras teigia, kad jie turėtų susitaikyti su mažesniais atlyginimais, pensijomis ir kitomis socialinėmis išmokomis.

“Aš manau, kad čia kaip tik turime matyti iššūkį – padėti žmonėms suvokti, kad jeigu jie toleruoja kontrabandą, tai jie taip pat turėtų labai draugiškai visi sutarti, kad reikia mažinti atlyginimus mokytojams, pensijas, nes tolerancija kontrabandai, mokesčių nemokėjimui, šešėliniams atlyginimams reiškia, kad valstybės biudžete yra sutinkama turėti mažiau pinigų”, – pirmadienį žurnalistams sakė Andrius Kubilius.

Jis teigė, jog turėtų būti visų bendras uždavinys, ir pridūrė, jog nei pats, nei finansų ministrė neturi “stebuklingos pinigų skrynelės”, iš kurios mokėtų atlyginimus arba pensijas.

Naujausias bendrovės “Spinter tyrimai” balandį atliktas tyrimas parodė, kad šiemet kontrabandą pateisino 61 proc. Lietuvos gyventojų. Pernai tokių buvo 43 procentai. Dauguma Lietuvos gyventojų taip pat manė, jog kontrabandos mastai šiemet išaugo.

A.Kubilius anksčiau teigė, jog mažesnės nei planuotos pirmojo ketvirčio akcizų įplaukos į biudžetą galėjo būti ir augančios kontrabandos pasekmė, ir žadėjo, jog su kontrabanda bus bandoma kovoti daug efektyviau.

Šiemet gegužę Vyriausybė paskelbė, jog Muitinės departamentas taps kontrabandos mastą koordinuojančia institucija – esą yra dalinimosi informacija tarp institucijų spragų, ypatingai pasigendama duomenų apie nelegalią prekybą ir galimus kontrabandos atvejus iš policijos.

Tarptautinėmis tabako gamybos bendrovės “British American Tobacco” ir “Imperial Tobacco” su Finansų ministerija šiemet pasirašytame susitarime sutarė, jog jos mokės Lietuvai už sulaikytą kontrabandą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. who cares who cares rašo:

    kai didesne prekes kainos dali sudaro mokesciai, o ne pagaminimo kastai, yra logiska, kad zmones pateisina kontrobanda. gal pats laikas keisti akcizu politika, uzuot sapaliojus apie mazesnius atlyginimus?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...