2010 Birželio 07

Kontrabanda

Gyventojų nuomonė: kontrabandos mastai auga

veidas.lt

Kontrabandos mastai auga, mano dauguma Lietuvos gyventojų. Be to, ženkliai padaugėjo palaikančių kontrabandą.

73 proc. žmonių šiemet manė, kad auga cigarečių kontrabanda, 68 proc. teigė, kad auga degalų kontrabanda, 58 proc. – kad alkoholio, parodė naujausias bendrovės “Spinter tyrimai” atliktas tyrimas.

Lietuvos laisvosios rinkos instituto viceprezidentas Giedrius Kadziauskas teigė, kad daugėja manančių, jog šiemet nelegali prekyba auga.

“2009-aisiais taip manė 60 proc. gyventojų, šiemet taip galvoja 73 proc.”, – pirmadienį spaudos konferencijoje pristatydamas tyrimo rezultatus sakė G.Kadziauskas.

Mamančių, kad išaugo degalų kontrabanda, dalis padidėjo nuo 48 iki 68 proc., kad išaugo alkoholio produktų kontrabanda – nuo 47 iki 58 procentų.

Anot G.Kadziausko, palyginti su pernai atliktu tyrimu, šiemet daugiau gyventojų pateisino kontrabandą – tokių buvo 61 proc. (pernai – 43 proc.).

Daugiausia – 34 proc. – gyventojų manė, kad pagrindinė kontrabandos priežastis yra dideli, palyginti su kaimyninėmis šalimis, produktų kainų skirtumai. 19 proc. respondentų manė, jog pagrindinė priežastis – tai, jog kad augančios prekių kainos mažina galimybes prekes įsigyti teisėtai, dar 19 proc. – jog pernelyg sudėtinga ir brangu šiuo verslu užsiimti teisėtai.

G.Kadziauskas kalbėjo, jog nuo 2009-ųjų palankiai vertinančių kontrabandą gyventojų labai padaugėjo, nors nuo 2004-ųjų taip manančių gyventojų mažėjo.

“Palankus gyventojų požiūris į nelegalią veiklą nėra lengva situacija valdžiai, nes mažėja įstatymams lojalių žmonių”, – sakė G.Kadziauskas.

“Spinter tyrimai” šiemet balandį apklausė 1004 18-75 metų amžiaus nuolatinius Lietuvos gyventojus.

Šiemet gegužę Vyriausybė paskelbė, jog Muitinės departamentas taps kontrabandos mastą koordinuojančia institucija. Tuomet buvo pažymėta, jog yra dalinimosi informacija tarp institucijų spragų, ypatingai pasigendama duomenų apie nelegalią prekybą ir galimus kontrabandos atvejus iš policijos.

Tarptautinėmis tabako gamybos bendrovės “British American Tobacco” ir “Imperial Tobacco” su Finansų ministerija šiemet pasirašytame susitarime sutarė, jog jos mokės Lietuvai už sulaikytą kontrabandą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...