2014 Gegužės 19

Evaldas Labanauskas

Už ką balsuoti?

veidas.lt


Šią savaitę Lietuva gyvens rinkimų nuotaikomis. “Veido” numeris – ne išimtis. Ne tik pateikiame būsimo antrojo Lietuvos prezidento rinkimų turo analizę, bet ir apžvelgiame Ukrainos rinkimus, kurie vyks taip pat sekmadienį ir kuriuose ant kortos pastatyta gerokai daugiau nei Lietuvoje. Neliko nepastebėti ir jau praėję bei dar daugiau emocijų sulaukę “Eurovizijos” rinkimai: kodėl save netolerantiškais vadinantys lietuviai balsavo už barzdotą gražulį?
Specialusis “Veido” priedas šįkart irgi skirtas rinkimams. Deja, mažiausio dėmesio sulaukiantiems Europos Parlamento rinkimams. Kaip rodo “Veido” užsakymu atlikta apklausa, Europarlamentas daugumai gyventojų tėra biurokratijos, didelių atlyginimų ir privilegijų simbolis.
Lietuviai – ne išskirtiniai, panašiomis nuotaikomis gyvena ir visa Europa. Europarlamentas tapo vietos politikos nevykėlių, veteranų ar išsišokėlių solidžia prieglauda, o šiemet prognozuojama, kad prie šios kompanijos prisidės ir pačią vieningą Europą sugriauti siekiančių euroskeptikų bangą.
Tad ar verta tuomet eiti balsuoti? Taip, nes tai pilietinė pareiga. Be to, kita “Veido” inicijuota apklausa rodo, kad didžioji dalis respondentų sutinka, jog Europarlamento rinkimai svarbūs Lietuvai.
Jei nežinote, ką pasirinkti ir neturite laiko skaityti 10 partijų programų, o gal manote (ir visai ne be pagrindo), kad jos prasilenkia su realybe, tuomet pabandome peržiūrėti bent jau partijų rinkimų šūkius.
“Už balsus atsilyginsime…” – nors tai labiau tiktų verslo politinei organizacijai “Darbo partija”, bet, pasirodo, taip intriguoja Liberalų sąjūdis. Tiesa, čia pat priduria: “Sveiko proto pergalėmis”. Jų idėjiniai, bet mirštantys broliai iš Liberalų ir centro sąjungos ima jautį už ragų ir sako: “Europos pinigus – į kiekvienus namus!” Už juos pabalsavę paskęsime euruose…
Nuolat prisikeliantis politinis fenomenas “Tvarkos ir teisingumo” partijos lyderis Rolandas Paksas siūlo sekti jo pavyzdžiu ir skelbia: “Lietuva, kelkis!” Tiesa, išgirdus šį šūkį suskamba ir viena sena melodija: “Vstavaj, strana agromnaja, vstavaj na smertnyj boj…” Na niekaip “tvarkiečiams” to Rytų kvapo nepavyksta išsivėdinti.
Ačiū Dievui, visada šalia yra tą patį R.Paksą išauginę ir Lietuvą tiek nuo esamų, tiek nuo menamų priešų ginantys konservatoriai, kurie žada: “Saugi Lietuva tvirtoje Europoje”.
“Už tvirtą Lietuvą teisingoje Europoje!” – ar nuplagijavo, o gal “trolina” šiuos ne kas kitas, o Darbo partija. Viktoras juk mėgsta pajuokauti…
Užtat žmogumi amžinai susirūpinę socialdemokratai trumpi ir lakoniški. “Gerovės Europa”, – sako jie.
Ant referendumo dėl draudimo parduoti žemę išaugę tautininkai mato kitokią Europą: “Lietuva – lietuviams, Europa – Europos tautoms!” Išverčiant: Europa tegu eina…
Lietuvos žaliųjų partija ragina balsuoti “Už švarią aplinką ir švarią politiką”. Ir valstiečius, ir gamtos mėgėjus pavilioti norinti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga dviračio irgi neišradinėja ir skelbia: “Žemei, Žmogui, Lietuvai”.
Lietuvos lenkų rinkimų akcijos vadas Valdemaras Tomaševskis ištikimas tėvynę iš Rusijos priespaudos išvaduoti ir Abiejų Tautų Respubliką atkurti siekusių didvyrių šūkiui “Dievas, Garbė, Tėvynė”. Įdomu, ar dabar tie didvyriai nesivarto kapuose, sužinoję, kad jų palikuonis puikuojasi amžino priešo ir didžiųjų negandų šaltinio – Rusijos pergalių simbolika.
Pavyko išsirinkti Europos Parlamento favoritą? Tuomet marš prie balsadėžių!

Daugiau šia tema:
Kiti straipsniai, kuriuos parašė Evaldas Labanauskas:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Feldkurat Katz Feldkurat Katz rašo:

    Man paksonų šūkis visai ne su “vstavaj, strana agromnaja” asocijuojasi, o su “Deutschland, erwache” (suveskit į google ir pamatysit, kokius vaizdus išmeta). Labai nuosekliai siejasi su jų partijos ereliu, fakelų eisenomis ir t.t.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...