2011 Sausio 31

Transportas

Ukrainai Klaipėdos uosto nereikia

veidas.lt

Lietuvos ir Ukrainos institucijos siekia didinti traukinio “Vikingas” apkrovą tranzitiniais kroviniais, tačiau Odesos uostą paralyžiavusi masinė konteinerių patikra vargu ar padės stiprinti Klaipėdos transporto koridoriaus įvaizdį.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos rinkodaros ir administracijos direktorius Artūras Drungilas sako, kad “Vikingas” šiandien naudingas tik Baltarusijai, pirmadienį rašo dienraštis “Lietuvos žinios”.

“Manau, Ukraina nesinaudoja Klaipėdos uostu dėl to, kad turi savų uostų. Be to, šalies prekyboje dažniau naudojamas autotransportas negu geležinkeliai”, – dėstė A.Drungilas.

Pernai “Vikingu” gabenta dešimtadaliu daugiau konteinerių nei užpernai – 41,804 tūkst. TEU: Odesos kryptimi – 21,846 tūkst. TEU, į Klaipėdos pusę -19,958 tūkst. TEU. Iš Baltarusijos į Ukrainą vežta 4,060 tūkst. TEU.

Lietuvos, Baltarusijos ir Ukrainos geležinkelių bendrovių bei Klaipėdos ir Odesos uostų sumanytas traukinio “Vikingas” projektas gyvuoja nuo 2003-iųjų. Europos Komisija 2009 metais Vilniuje vykusiame pirmajame Europos ir Azijos transporto ministrų forume paskelbė “Vikingą” geriausiu organizaciniu požiūriu pastarojo dešimtmečio krovinių gabenimo projektu.

Pernai iš Ukrainos į Klaipėdą nebuvo atvežta nė vieno konteinerio, o iš Klaipėdos į Ukrainą išgabenta 1 tūkst. TEU

2010 metais trys Ukrainos uostai -Odesos, Iljičiovsko ir Mariupolio -perkrovė 659,6 tūkst. TEU, arba 27,6 proc. daugiau negu 2009-aisiais. Tuo metu Klaipėdos uoste perkrauta mažiau nei pusė šio kiekio – 294 tūkst. TEU.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...