2011 Vasario 25

Prekyba

Lietuva – už ES ir Ukrainos laisvosios prekybos sutartį

veidas.lt

Europos Sąjungos ir Ukrainos laisvosios prekybos sutarties pasirašymas būtų svarbus laimėjimas, nes atvertų plačią ES rinką Ukrainos prekėms, standartizuotų prekybą ir investicijas.

Tai Kijeve vykstančiame kasmetiniame tarptautiniame forume “Europa ir Ukraina” pareiškė Lietuvos užsienio reikalų viceministras Evaldas Ignatavičius, pranešė Užsienio reikalų ministerija.

Anot jo, Ukrainai reikia stiprių ekonominių ir politinių ryšių su Rusija, ES ir kitomis kaimynėmis. Kartu ukrainiečiai turėtų patvirtinti savo rimtus ketinimus vystyti partnerystę, laikytis europietiškų vertybių.

“Šiandienos globalizacijos pasaulyje ekonominis bendradarbiavimas visomis kryptimis yra ypač svarbus. Todėl Ukrainai būtina plėtoti prekybą su Rusija ir ES bei užsitikrinti energetinį saugumą”, – sakė viceministras.

Anot jo, ES galėtų ir turėtų padėti Ukrainai modernizuoti dujų tranzito sistemą.

E.Ignatavičius taip pat kalbėjo apie regioninį bendradarbiavimą transporto ir kitose srityse, Ukrainos dalyvavimą ES Rytų partnerystės programoje ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...