2011 Rugsėjo 03

Simbolinis Taraso Ševčenkos sugrįžimas į Vilnių ženklina praeities ir ateities tiltus tarp lietuvių ir ukrainiečių

veidas.lt

BFL

Seimo Pirmininkė Irena Degutienė ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininkas Volodimiras Lytvynas dalyvavo Vilniuje pastatyto paminklo Tarasui Ševčenkai atidengimo ceremonijoje.

Seimo Pirmininkė pabrėžė, kad simbolinis Taraso Ševčenkos sugrįžimas į Vilnių ženklina ryšius tarp Lietuvos ir Ukrainos.

“Šiandien Tarasas Ševčenka sugrįžta į savo jaunystės miestą, į Vilnių. Šis simbolinis sugrįžimas ženklina praeities ir ateities tiltus tarp lietuvių ir ukrainiečių tautų, brėžia gaires mūsų bendradarbiavimui”, – sakė I. Degutienė.

Sveikindama renginio dalyvius ir svečius Seimo Pirmininkė pažymėjo, kad poetas, dailininkas ir mąstytojas Tarasas Ševčenka yra didis Ukrainos nepriklausomybės ir laisvės pranašas.

“Tarasas Ševčenka – tai ne tik ukrainiečių literatūros klasikas, bet ir tautinio sąjūdžio įkvėpėjas. Jo kūryba tapo šiuolaikinės ukrainiečių literatūrinės kalbos pamatu, jis ištobulino ukrainiečių kalbą. Būtent Vilniuje Tarasas Ševčenka iškėlė ukrainiečių tautos kovos už nepriklausomybę, valstybingumo atkūrimo tikslą, puoselėjo patriotiškumą ir pamatines tautines vertybes”, – sakė I. Degutienė.

Seimo Pirmininkė sakė tikinti, kad jaukus ir gražiai sutvarkytas skveras taps dar viena traukos vieta vilniečiams.

“Nuoširdžiai tikiu, kad šis gražus skveras taps dar viena vieta, į kurią su džiaugsmu užsuks ir vilniečiai, ir miesto svečiai. Tikiu, kad šiame skvere Tarasas Ševčenka niekuomet nebus vienišas”, – sakė I. Degutienė.

Paminklas T. Ševčenkai Vilniuje buvo pastatytas po bene dešimtmetį trukusių diskusijų ukrainiečių tautinės mažumos Lietuvoje iniciatyva. Paminklo gamybą apmokėjo Ukraina, o Vilniaus miesto savivaldybė numatė vietą šiam paminklui pastatyti ir sutvarkė tam skirtą skverą Bazilijonų, Arklių ir Visų Šventųjų gatvių sankirtoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...