2014 Birželio 03

Ukraina po prezidento rinkimų

veidas.lt

AFP

Ukrainos valdžios teisėtumas nebekelia abejonių: gegužės 25 d. vykusius šalies vadovo rinkimus užtikrintai laimėjo 48 metų milijardierius Petro Porošenka, kuriam esminę užduotį – išvesti šalį iš chaoso – patikėjo 55 proc. rinkėjų. Antroje vietoje likusi ekspremjerė Julija Tymošenko tesurinko 13 proc. balsų ir atsidūrė didžiosios politikos užribyje.
Nors rinkimuose nedalyvavo aneksuoto Krymo gyventojai, o daugelis rinkimų apylinkių Donecke ir Luhanske taip ir neatvėrė durų dėl tebevykstančio teroristų siautėjimo, tarptautiniai stebėtojai juos pripažino teisėtais bei atitinkančiais demokratinius standartus. To neneigia ir Rusija, pripažįstanti naują Ukrainos lyderį bei ketinanti su juo pradėti dialogą.
Svarbu tai, kad lingvistiniu, etniniu bei regioniniu pagrindu skaldomi ukrainiečiai parodė susitelkimą bei norą atkurti tvarką savo valstybėje: P.Porošenka buvo populiarus ne tik vakarinėje šalies dalyje, bet ir Rytuose. Be to, rezultatai paneigė ilgą laiką kartotus Rusijos gąsdinimus, esą revoliuciją Kijeve sukurstė, o dabar valdžią perima radikalių dešiniųjų antisemitų grupė. Nacionalistų partijos “Svoboda” kandidatas Olegas Tiagnybokas ir “Dešiniojo sektoriaus” lyderis Dmitrijus Jarošas kartu surinko vos 2 proc. balsų – šiek tiek mažiau nei žydų kilmės pretendentas Vadimas Rabinovičius.
Vis dėlto ši P.Porošenkos pergalė tėra viso labo ilgo Ukrainos kelio į stabilumą pradžia. Šalies vadovas, gavęs tvirtą tautos mandatą, iškart ėmėsi pirmojo klausimo sprendimo: pradėjo aktyvų puolimą prieš Donecko bei Luhansko regionuose įsitvirtinusius teroristus, kurių apsuptyje tebegyvena 15 proc. visos Ukrainos gyventojų. Kova nebus lengva – gegužės pabaigoje gerai ginkluoti teroristai Slovjanske nukovė Ukrainos kariuomenės sraigtasparnį su 14 karių, tačiau naujas impulsas ukrainiečių kariuomenei po rinkimų bei mažėjanti Rusijos parama teroristams, tikimasi, paskatins tvarkos atkūrimą.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės "Veido" straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę "veidas 222014" bei įvedę gautą kodą.
Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-22-2014-m

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...