2010 Spalio 14

Ukraina

Ukraina nesiveržia į NATO, bet nori į ES

veidas.lt

Ukraina nesiveržia į NATO, bet vykdys reformas siekdama tapti Europos Sąjungos (ES) nare, Lietuvos žiniasklaidai sakė Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius prieš atvykdamas oficialaus vizito į Vilnių.

Anot V.Janukovyčiaus, kurį dalis apžvalgininkų vis dar laiko “prorusišku” politiku, anksčiau Ukraina “tapo forsuotos integracijos į NATO įkaite”.

“Ukraina iš tiesų nesiveržia į NATO”, – sakė V.Janukovyčius ketvirtadienį paskelbtame interviu “Lietuvos žinioms”.

Vis dėlto Ukrainos vadovas teigė, kad santykiai su NATO ir toliau bus aktyviai plėtojami.

“Ukrainos interesus atitinka abiem pusėms naudingų santykių palaikymas tiek su Vakarais, tiek su Rytais. Tai pavadinčiau strateginės pusiausvyros politika”, – sakė V.Janukovyčius.

Pasak prezidento, europinė integracija lieka Ukrainos užsienio politikos prioritetu.

“Tik laiko klausimas, kada Ukraina taps ES nare. Suprantame, kad didžiausia atsakomybė dėl to tenka ne ES, o Ukrainai. Bendrijos noras priimti Ukrainą priklausys tik nuo to, ar greitai ir kokybiškai, padedant Briuseliui, atliksime būtinas reformas”, – sakė V.Janukovyčius.

Prezidentas tikino suprantąs, kad pasiekti europinę integraciją Ukraina gali tik demokratizuodama visuomenę, tačiau apkaltino opoziciją bet kokiomis priemonėmis siekiant diskredituoti valdžią.

“Sakau visiškai atvirai – esu suinteresuotas, kad būtų stipri opozicija ir laisva, politiškai neangažuota žiniasklaidą. Konstruktyvi kritika verčia valdžią pasitempti. Deja, Ukrainoje susiklostė kiek kitokia padėtis. Opozicija savo veiksmais siekia diskredituoti valdžią, neatsižvelgdama įjos įgyvendinamos politikos rezultatus”, – teigė prezidentas.

V.Janukovyčius ketvirtadienį Vilniuje susitiks su šalies vadovais aptarti dvišalius santykius ir europinės integracijos klausimus.

Vizito išvakarėse prezidentė Dalia Grybauskaitė sakė, kad Lietuva remia Ukrainos eurointegracines pastangas.

“Rytų Europos ir Juodosios jūros regiono demokratinė raida ir stabilumas priklauso nuo sėkmingo ir efektyvaus Ukrainos europinės integracijos proceso. Lietuva remia Ukrainos eurointegracines pastangas “, – sakė D.Grybauskaitė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...