2011 Vasario 24

Politika

Ūkio ministras puolamas dėl viešųjų pirkimų

veidas.lt

Premjeras Andrius Kubilius sako, kad ūkio ministras Dainius Kreivys puolamas dėl siekių pertvarkyti viešųjų pirkimų sistemą.

“Suprantamas dalykas, kad skaidrinant viešuosius pirkimus, juos darant europietiškai ir nebeleidžiant įvairioms grupuotėms viešuosius pirkimus naudoti taip, kaip buvo įpratę, natūralu, kad tos grupuotės ieško, kaip grąžinti seną tvarką. Jei ministras ją keičia ir keičia labai radikaliai, tai natūralu, kad ne visi tuo yra patenkinti”, – interviu Žinių radijui ketvirtadienį sakė A.Kubilius.

Premjeras tvirtino nežinantis faktų, kurie kompromituotų ministrą. “Aš šiuo metu nelabai žinau tokių faktų, kurie leistų teigti, kad ministras kompromituoja Vyriausybę ar partiją”, – sakė A.Kubilius.

Prezidentė praėjusią savaitę pareiškė nepasitikinti D.Kreiviu. Ji tokią poziciją išsakė viešojoje erdvėje iškilus abejonėms, jog D.Kreivys supainiojo viešuosius ir privačius interesus, skirstydamas Europos Sąjungos (ES) paramą.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų narė Seimo pirmininkė Irena Degutienė trečiadienį paragino ministrą įsiklausyti į šalies vadovės nuomonę, tačiau konservatorių pirmininkas A.Kubilius gina D.Kreivį ir teigia juo pasitikintis.

A.Kubilius anksčiau sakė, kad dėl D.Kreivio ateities su politikais ir prezidente bus tariamasi kitą savaitę, po savaitgalį vyksiančių savivaldos rinkimų.

Pasak premjero, taip nuspręsta ne vien dėl įtemptos partijos darbotvarkės prieš rinkimus, bet ir norint, kad “visi šiek tiek nurimtų”.

“Aš manau, kad reikia šiek tiek laiko, kad visi šiek tiek nurimtų, ir kad būtų svarstomos ne tik nuomonės, kurias labai dažnai suformuoja ir viešoji žiniasklaida, kuri irgi ne visada prieš rinkimus visiškai sąžininga, bet ir konkretūs faktai. Faktai apie ministro darbus, apie atsiribojimą nuo buvusio verslo, apie trukdymus ministrui skaidrinti viešuosius pirkimus ir kitus darbus daryti”, – sakė A.Kubilius.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija aiškinasi, ar D.Kreivys neturėjo nusišalinti, kai buvo priimami sprendimai, susiję su įmonėmis, kuriose akcijų turi jo motina. Skandalas kilo spaudai paskelbus, kad D.Kreivio motinos Florentinos Kreivienės iš dalies valdoma bendrovė Specializuota komplektavimo valdyba (SKV) ir bendrovės “Dalsta” bei ir “Bikusta” laimėjo dviejų sostinės mokyklų renovavimo konkursus už maždaug 6 mln. litų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...