2010 Gegužės 28

Ūkio ministras

D. Kreivys: valstybės valdybo sistema dirba stovėdama ant galvos

veidas.lt

Viešojo sektoriaus valdymo sistema yra neefektyvi, linkusi auginti biurokratinį aparatą ir visiškai neorientuota į rezultatus. Todėl būtina iš pagrindų keisti valdininkų darbo principus, teigia ūkio ministras Dainius Kreivys.

„Valstybės valdymo sistemą turim apversti aukštyn kojom, nes šiuo metu ji dirba stovėdama ant galvos. Nepasidalinta atsakomybė, neaiškūs darbo tikslai, biudžetinių įstaigų finansavimas neturint aiškių prioritetų, kam tie pinigai bus skirti – visa tai lėmė valstybės valdymo efektyvumo sulėtėjimą“, – šiandien susitikime su žurnalistais pažymėjo D.Kreivys.

Ūkio ministras įsitikinęs, kad viešojo sektoriaus valdymo sistema turėtų būti perorientuota į projektinę, kuri apibrėš valstybės tarnautojų atsakomybę už rezultatus, nuo jų darbo kokybės priklausys ir jų atlyginimas. Be to, ministro teigimu, biudžetinių institucijų finansavimas privalo būti skiriamas tik pagal iš anksto pasitvirtintus projektus.

„Projektinis darbo principas yra įprastas versle, bet visiškai naujas valstybės tarnyboje. Tačiau tik taip galėsim užtikrinti, kad kiekvienas mokesčių mokėtojų litas bus panaudotas tikslingai“, – pažymėjo ministras.

Jau daugiau kaip pusę metų Ūkio ministerijoje veikia įdiegta projektinio valdymo sistema, dirbama pagal moderniausius valdymo principus, užtikrinančius politinių ir valdymo sprendimų skaidrumą. Šiuo metu Ūkio ministerijoje pagal projektinį modelį dirba apie 100 darbuotojų, užregistruota 18 projektų.

Pasak Ūkio ministerijos Projektų valdymo skyriaus vedėjos Dainos Čiūdarienės, projektinis valdymas yra galingas įrankis pokyčiams įgyvendinti, jis orientuotas į rezultatus, efektyvumą ir atskaitomybę visuomenei.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...