2011 Vasario 17

Verslas

Ūkio ministras nesirūpina savo buvusiu verslu

veidas.lt

Šalies prezidentei Daliai Grybauskaitei pareiškus nepasitikėjimą ūkio ministru Dainiumi Kreiviu, premjeras Andrius Kubilius tvirtina, kad D.Kreivys “ant dviejų kėdžių” nesėdi. Premjeras taip pat teigia neįžvelgiantis nieko blogo, jei ministru tampa buvęs verslininkas.

“Aš manau, kad yra gerai, kad į politiką, į atsakingą valstybės ekonomikos tvarkymo darbą ateina žmogus, turintis praktinės verslo patirties. Akivaizdu, kad bet kas tapdamas ministru turi aiškiai parodyti, kad būdamas ministru nesirūpins savo verslu. Dainius Kreivys tą ir padarė. Galbūt kai kurių toks atsiribojimas neįtikino”, – ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė A.Kubilius.

A.Kubilius sakė, kad D.Kreivys nuo buvusio verslo valdymo atsiribojo pagal Lietuvoje vyraujančią tvarką.

“Čia gal susiduriame su platesne problema, nes Lietuvoje iš tikrųjų tokio reglamentavimo taisyklių ir tradicijų, kokios yra sukurtos Vakarų valstybėse, kai žmonės, atėję iš verslo tam laikotarpiui, kol būna politikoje, patikti specialiems nepriklausomiems fondams, kurie ir valdo tuo laikotarpiu jo turtą, dar nėra. Galbūt jas reikia kurti”, – kalbėjo Vyriausybės vadovas.

Jis sakė tikintis objektyvaus Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) tyrimo dėl galimo D.Kreivio interesų konflikto.

Premjeras taip pat teigė laukiantis pasiūlymų, kaip būtų galima ateityje išvengti “skirtingai interpretuojamų faktų”.

A.Kubilius pažymėjo, kad pasitiki ūkio ministro įgyvendinama politika, skatinant šalies ekonomiką, pertvarkant viešuosius pirkimus, pritraukiant užsienio investicijas.

“Bet taip pat matau, kad tokia politika nėra visi patenkinti. Yra tikrai didelės interesų grupės, kurioms tokia skaidri, sąžininga ir principinga politika apriboja anksčiau turėtas pasipelnymo galimybes. Tuos faktus irgi turime matyti”, – sakė A.Kubilius.

D.Kreivys pastaruoju metu atsidūrė dėmesio centre dėl pranešimų, esą jis galėjo supainioti interesus skirdamas Europos Sąjungos (ES) paramą. Tokius kaltinimus D.Kreivys atmetė. Ministras taip pat pažadėjo imtis teisinių priemonių, kad būtų paneigta žiniasklaidoje pasirodžiusi informacija, neva jam priklauso milžiniškos vertės turtas.

Etikos sargai aiškinasi, kad D.Kreivys neturėjo nusišalinti, kai buvo priimami sprendimai, susiję su įmonėmis, kuriose akcijų turi ministro motina. Skandalas kilo spaudai paskelbus, kad D.Kreivio motinos Florentinos Kreivienės iš dalies valdoma bendrovė Specializuota komplektavimo valdyba (SKV) ir bendrovės “Dalsta” bei ir “Bikusta” gavo maždaug 6 mln. litų ES lėšų.

D.Kreivys taip pat paskelbė ketinantis kreiptis į teismą, kad būtų paneigtas savaitraščio “Ekonomika” pranešimas, jog ministras turi 170 mln. litų vertės turto. Tokią informaciją ministras pavadino “šmeižikiškais metodais”.

Vyriausioje tarnybinės etikos komisijoje antradienį BNS sakė, kad tyrimas dėl D.Kreivio vykdomas. Daugiau komentarų VTEK pateikti negalėjo.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...