2011 Kovo 09

Politika

Apie naują ūkio ministrą dar nešneka

veidas.lt

Valdančiosios koalicijos partneriai teigia dar neaptarinėję, kas galėtų pakeisti antradienį po nepalankių Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos išvadų (VTEK) atsistatydinusį ūkio ministrą Dainių Kreivį, esą tai yra konservatorių prerogatyva.

“Aš nevertinu galimų kandidatų, nes jų nėra, mes jų neaptarinėjome. Konservatoriai parinks ir, manau, kad teiks patį geriausią ūkio ministrą”, – trečiadienį žurnalistams sakė Jungtinės (Liberalų ir centro sąjungos ir Tautos prisikėlimo partijos) frakcijos Seime seniūnas Algis Čaplikas.

Tą patį patvirtino ir Tautos prisikėlimo partijos lyderis Arūnas Valinskas, pridurdamas, kad ketvirtadienį vyksianti interpeliacija energetikos ministrui Arvydui Sekmokui, jo nuomone, bus nesėkminga.

Tautos prisikėlimo partijos lyderis, kalbėdamas apie pastarųjų dienų įvykius, susijusius su D.Kreiviu, tvirtino, kad “procesas net viešojoje erdvėje turėjo užsakomąjį pobūdį”.

“Labiausiai nerimą kelia situacija, kai prezidentė susitikimo su Seimo valdyba metu pareiškia, kad be interpeliacijų ji dar turi kitų būdų pašalinti ministrus. Tai yra vos ne atviras grasinimas, kad bus galima imtis, sakysime, tam tikrų jėgos struktūrų: nuo STT iki prokuratūros ir VSD. Tai šioje vietoje yra tam tikras požymis, kad mes pakankamai dideliais žingsniais artėjame prie tvarkos, kuri mūsų kaimynėje Baltarusijoje”, – kalbėjo A.Valinskas.

A.Čaplikas sukritikavo procesą, kaip buvo paskelbtas vakarykštis VTEK sprendimas, po kurio atsistatydino D.Kreivys, esą jį turėjo paskelbti pačios komisijos vadovas, o ne institucijos atstovė spaudai.

“Vakar dienos paskelbtas VTEK sprendimas, mano manymu, truputėlį nesuderinamas su viešuoju gyvenimu arba viešojo gyvenimo principais (…) Pirmininkas, kuris nusprendė, kad vienas iš 20-ies mūsų šalyje įtakingiausių asmenų negali eiti pareigų, dingo tuo metu. Tai asmeninę atsakomybę turi prisiimti, į ateitį žiūrint, ir pats VTEK”, – kalbėjo liberalcentristas.

Į skandalą dėl paramos savo buvusiam verslui patekęs ūkio ministras D.Kreivys antradienį po pietų paskelbė atsistatydinantis iš pareigų.

Ministras apie atsistatydinimą pranešė praėjus kelioms valandoms po VTEK sprendimo, kad jis supainiojo viešuosius ir privačius interesus, kai skyrė Europos Sąjungos (ES) paramos lėšų dviem sostinės mokykloms renovuoti. Jų renovavimo konkursą buvo laimėjusi ministro motinos iš dalies valdoma įmonė.

Ministras sakė su VTEK išvadomis nesutinkantis ir jas skųsiantis teismui.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...