2011 Kovo 23

Užsienis

Turkija nerimauja dėl karinės misijos Libijoje vykdytojų “slaptų ketinimų”

veidas.lt

Turkijos prezidentas trečiadienį pareiškė, kad kai kurias šalis dalyvauti koalicijoje, kuri vykdo karinius smūgius naftos turtingoje Libijoje, skatina “oportunizmas”, taip pat kyla įtarimų dėl jų “slaptų ketinimų”?.

“Šis klausimas iš esmės susijęs su žmonių laisve ir priespaudos nutraukimu… Tačiau, deja, akivaizdu, kad kai kurias šalis skatina oportunizmas”, – prezidentas Abdullah Gulas (Abdula Giulas) sakė žurnalistams, neminėdamas konkrečių šalių.

“Dalis tų, kurie dar vakar buvo artimiausi diktatoriams ir siekė jais pasinaudoti… šiandien demonstruoja perdėtą elgesį ir kelia įtarimus dėl slaptų ketinimų”, – pridūrė jis.

Didelę įtaką Artimuosiuose Rytuose turinti NATO narė Turkija, kurios dauguma gyventojų yra musulmonai, pasmerkė karinius smūgius Turkijoje, sakydama, kad Vakarų šalių vadovaujamos koalicijos suformavimas “nepakankamai” atitinka tarptautinius reikalavimus.

Turkijos premjeras Recepas Tayyipas Erdoganas (Redžepas Tajipa Erdohanas) antradienį perspėjo, kad šie antskrydžiai gali duoti priešingų rezultatų, nes “anksčiau esame matę, kad tokios operacijos… tik padidina aukų skaičių, virsta okupacija ir rimtai pakenkia šalių vienybei”.

Ankarą supykdė Prancūzijos vadovavimas šioms operacijoms ir Turkijos nepakvietimas į praeitą šeštadienį Paryžiuje vykusį viršūnių susitikimą, kuriame buvo tariamasi dėl karinės misijos Libijoje.

Abiejų šalių santykiai jau anksčiau buvo pašliję dėl Prancūzijos prezidento Nicolas Sarkozy (Nikola Sarkozi) akivaizdaus priešiškumo Turkijos siekiui įstoti į Europos Sąjungą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...