2011 Vasario 20

Užsienis

Libijoje žuvo 90 žmonių

veidas.lt

Dešimtys tūkstančių žmonių sekmadienį susirinko į Libijos saugumo pajėgų nužudytų protestuotojų laidotuves Bengazyje, o teisių gynimo organizacija “Human Rights Watch” paskelbė, kad dėl praėjusios nakties smurto per keturias susirėmimų dienas žuvusių žmonių skaičius padidėjo iki 173.

Neramumai – didžiausi, su kuriais susiduria jau keturis dešimtmečius valdantis Libijos lyderis Muammaras Gaddafi (Muamaras Kadafis), – prasidėjo kaip virtinė protestų, kuriuos įkvėpė liaudies sukilimai kaimyniniuose Egipte ir Tunise, tačiau valdžia ėmėsi itin griežtų atsakomųjų priemonių.

Reporteriai į Bengazį neįleidžiami, bet pavieniai liudininkų pasakojimai rodo, kad čia įsisuko uždaras smurto ratas: žmonės žudomi, o po kitą dieną įvykstančių jų laidotuvių saugumo pajėgos nušauna daugiau protestuotojų.

“Praėjusią naktį čia įvyko žudynės”, – sekmadienį telefonu “Reuters” sakė vienas Bengazio gyventojas, kuris nenorėjo skelbti savo pavardės.

Kitas gyventojas, kuris taip pat nesutiko skelbti savo pavardės, sakė: “Maždaug 100 tūkst. protestuotojų dabar eina į kapines laidoti dešimčių kankinių”.

Niujorke įsikūrusi “Human Rights Watch” pranešė, kad per šeštadienio susirėmimus, kurie Bengazyje ir aplinkiniuose miestuose užtruko iki vėlumos, žuvo maždaug 90 žmonių ir bendras per keturias dienas žuvusių žmonių skaičius padidėjo iki 173.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...