2011 Vasario 18

Artimieji Rytai

Neramumai Libijoje tęsiasi

veidas.lt

Prieš vyriausybę protestuojantys demonstrantai visiškai kontroliuoja trečią pagal gyventojų skaičių Libijos miestą – al Baidą. Apie tai agentūrai “Reuters” iš karto pranešė dvi Libijos opozicinės organizacijos.

Pasak informacijos, Muamaro Kadhafi (Muamaro Kadafio) režimo valdžia mieste baigėsi, kai vietos policija perėjo į demonstrantų pusę.

Tokį policijos elgesį nulėmė mieste atsiradę kažkokie “samdiniai” – ginkluoti asmenys iš kitų Afrikos šalių, kurie labai žiauriai pradėjo malšinti masines libiečių akcijas. Demonstrantams ir policijai po ilgų susidūrimų pavyko juos išvyti iš miesto.

“Twitter” svetainėje liudininkai rašo, kad policija pereina į žmonių pusę dar dviejuose miestuose – Mardžoje ir Dernoje. Taip pat nesiliauja masinės režimo priešininkų akcijos antrame pagal dydį šalies mieste – Bengazyje.

Tačiau nėra pranešimų, jog būtų neramu Libijos sostinėje Tripolyje. Šis miestas laikomas M.Kadhafi tvirtove: daugumo jo gyventojų remia savo lyderį.

Beje, anot AFP šaltinio, maištas kilo netoli Tripolio esančiame Džedaidos kalėjime; malšinant maištą buvo nušauti trys kaliniai. Pabėgti nepavyko nė vienam. Padėtį kontroliuoja pareigūnai.

Tuo tarpu Bengazyje anksčiau penktadienį iš kalėjimo išsiveržė “daugiau kaip 1000 kalinių”, rašė laikraštis “Quryna”.

Neramumai Libijoje prasidėjo vasario 17 dieną, kai opozicija paskelbė “Pykčio dieną”. Kai kuriais duomenimis, per susidūrimus su saugumo pajėgomis žuvo kelios dešimtys žmonių, šimtai buvo sužeista.

M.Kadhafi Libijai vadovauja nuo 1969 metų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. algirdas algirdas rašo:

    nuo kada jav ar prancuzija rupinosi kitos salies zmonemis/.man atrodo tai pretekstas prieiti prie naftos.libijoje bus viskas geraijeikadapis greitai sunaikins penktaja kolona.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...