2011 Sausio 27

Donatas Jankauskas

Trys klausimai Donatui Jankauskui

veidas.lt

“Veidas”: Ar iki vasario 1 d., kaip žadėta, bus pateiktas socialinio draudimo reformos projektas? Ar jo pateikimas nebus vilkinamas – juk savivaldybių rinkimai?

D.J.: Darbo grupė, kuriai vadovauja viceministrė Audronė Morkūnienė, savo siūlymus pateiks dar šį mėnesį, tai yra iki vasario. Susipažinęs su jais priimsiu sprendimus ir teiksiu siūlymus Vyriausybei, vėliau jie keliaus į Seimą, kad galėtų būti svarstomi ir priimami per pavasario sesiją, kaip ir suplanuota. Svarbiausias pertvarkos tikslas – užtikrinti, kad socialinio draudimo sistema būtų finansiškai tvari, lanksčiai pritaikoma prie ekonominių ir socialinių pokyčių, teisinga ir užtikrintų, kad išmokos būtų labiau priklausomos nuo mokėtų įmokų. Svarbu, kad ateityje nereikėtų imtis tokių sudėtingų ir jautrių sprendimų kaip išmokų mažinimas, kad būtų kaupiamas rezervinis fondas. Todėl būtina teisiškai įtvirtinti, kad socialinio draudimo sistema būtų nepriklausoma nuo politinių svyravimų. Reformos projekto pateikimas visiškai nesusijęs su savivaldybių rinkimais, nes dėl jos būtinumo ir koncepcijos jau seniai apsispręsta.

“Veidas”: Ar už reformą atsakingos viceministrės atsistatydinimas nesutrikdys jos rengimo? Ar tikrai atsitiktinumas, kad dvi viceministrės nutarė keisti darbą? Juk vieša paslaptis, kad Jūsų komandoje buvo nesutarimų.

D.J.: Esu tikras, kad pasikeitimai politinėje komandoje tikrai neturės įtakos pradėtiems darbams. Gal atrodo neįtikimai, tačiau tai, kad abi viceministrės – Skirma Kondratas ir Audronė Morkūnienė – nusprendė keisti darbą, yra sutapimas.

Su jomis ir toliau bendradarbiausime. S.Kondratas bus visuomeninė patarėja, nes jai pradėjus dirbti tarptautiniame labdaros fonde “Heifer International” būtų nelengva derinti abejas pareigas. A.Morkūnienės, kaip ministerijos atašė, darbas Briuselyje padės dar labiau justi Europos pulsą, ypač derinant pozicijas dėl socialinio draudimo reformos. Manau, labai žmogiška ir natūralu, kai žmonės turi ambicijų savo jėgas išbandyti tarptautinėje srityje.

“Veidas”: Kokie motyvai lėmė naujų viceministrų pasirinkimą?

D.J.: Politinė komanda nuo vasario 1 d. bus papildyta dviem stipriais, profesionaliais ir gerais savo srities žinovais – socialinių mokslų daktaru, socialinio draudimo srities žinovu Audriumi Bitinu ir socialinės rūpybos srityje nemažai metų dirbančiu Daliumi Bitaičiu. Man, kaip ir kiekvienam vadovui, svarbu, kad komandoje dirbtų tvirti, energingi ir savo darbą išmanantys profesionalai, kurie orientuojasi į rezultatus, o ne į procesą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...