2010 Balandžio 16

Pensinis amžius

Ministras siūlys neskubėti ilginti pensijos amžių

veidas.lt

Socialinės apsaugos ir darbo ministras neatsisako idėjos ilginti pensijos amžių, bet dabar siūlo nebeskubėti ir atsisakyti minties didinti šį amžių kas pusmetį. Donatas Jankauskas teigia per savaitę apsispręsiantis ir pateiksiantis pasiūlymus Vyriausybei.

“Ilginti pensijinį amžių tikrai siūlysiu, tačiau nuo kada ir kokiais tempais – dar kartą kartoju – matyt, kad reikia dar kartą peržiūrėti. Matyt, nesiūlysiu kas pusę metų ilginti, tai būtų per daug drastiška, ir nesiūlysiu pradėti nei šiemet, nei kitąmet”, – penktadienį po Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje surengtos diskusijos dėl “Sodros” reformos žurnalistams sakė D.Jankauskas.

Jis pabrėžė, kad pensijos amžiaus didinimas turėtų būti lėtesnis: “Drįstu prognozuoti, kad tokį pasiūlymą ir teiksiu Vyriausybei – dėl lėtesnių tempų ir galbūt lėtesnės pradžios”.

D.Jankauskas nenorėjo prognozuoti, nuo kada ir koks pensijos amžius bus pasiektas.

“Šiandien netgi skaičiaus nenorėčiau įvardinti – ar tai bus 65 metai. Viešoje erdvėje aš labai dažnai matau rašant 67 metus, nors iš manęs toks siūlymas niekada nebuvo nuskambėjęs”, – kalbėjo ministras.

Pasak jo, iš visų pateiktų siūlymų dėl “Sodros” reformos daugiausiai abejonių sukėlė nelaimingo atsitikimo draudimo perdavimas draudimo kompanijoms ir septynių ligos dienų apmokėjimo prievolė darbdaviui.

“Reikės peržiūrėti visų pasiūlymų medžiagą ir man jau kaip ministrui apsispręsti, juos teikti Vyriausybei ar ne”, – sakė D.Jankauskas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...