“Veido” interviu

INTERVIU

veidas.lt

Skaitant šį pokalbį nereikia pamiršti, kad kalbama ne apie malkas ir liepsnas, o apie gausų sąjūdį, kurio dalyviai turi pažiūras ir charakterius. Tai ir kultūra, ir ją puoselėjantys žmonės.

INTERVIU

veidas.lt

Lietuvoje vykusios Seimo rinkimų kampanijai oratorystės perlų neišgirdome. Kaip sako JAV prezidentams kalbas rašęs ir rinkimų kampanijų strategijas rengęs Clarkas Judge’as, Amerikoje „toks triukas nepraeitų“.

SAVAITĖS INTERVIU

veidas.lt

Reklamuodami kraujo donorystę kartais nusileidžiame, lyg kalbėtume kažkokiems nelabai protingiems žmonėms. Tas man labai nepatinka. O ir padėka dažnai būna pageidavimų koncerto lygio. Juk kraują dažniausiai aukoja protingi, išsilavinę ir sąmoningi žmonės, todėl nesinori tokio sintetinio saldumo – trūksta kraujo, reikia, kad aukotumėte.

VIRŠELIO TEMA

veidas.lt

Dešimtmetį valstybei vadovavusio Prezidento Valdo Adamkaus, lapkričio 3-iąją minėsiančio savo 90-metį, darbotvarkė sausakimša. Pre­­­zidentas dėkingas medikų profesionalumui, nu­galėjusiam jį užklupusią onkologinę ligą, tad dabar džiaugiasi vėl sugrįžtantis į jam įprastą aktyvų ritmą su daug bendravimo, renginių, susitikimų, interviu, skaitymo ir visą gyvenimą įprasto paplaukiojimo baseine. Neseniai jis buvo susitikęs su kadenciją baigusiu Lenkijos prezidentu Aleksandru Kwasniews­kiu, prieš kelias savaites jam įteiktos ir Šiaulių miesto garbės piliečio regalijos.

INTERVIU

veidas.lt

Partinė priklausomybė kadaise buvo vienas lemiamų veiksnių oficialiai vertinant ir poeziją. Nežinia kodėl šis principas ministerijose pasirodė esantis toks gajus…

Agrarinė politika

veidas.lt

Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto direktorė dr. Rasa Melnikienė įsitikinusi, kad perdėtas dėmesys vien ekonominei žemės ūkio veiklos pusei veda prie žmogiškojo veiksnio nuvertinimo. To pasekmės: prastėjanti demografinė situacija, besitraukianti vidaus rinka ir vangi alternatyvios veiklos kaime plėtra.

Vidmantas Janulevičius

veidas.lt

Europos Sąjungos atsinaujinančių energijos išteklių pramonė susiduria su kinų konkurencija, ir ne visada sąžininga. Tačiau vienos iš trijų ES vertikaliai integruotų saulės elementų ir modulių gamintojų, prekės ženklo „SoliTek“, priklausančio „BOD Group“ įmonių šeimai, vadovas ir valdybos pirmininkas Vidmantas Janulevičius sako, kad europiečiams reikia stiprinti stuburą ir išlaikyti inovatyvių technologijų kūrimą. Jei neišlaikysime atsinaujinančių energijos išteklių pramonės, neturėsime ir inovacijų šioje srityje.

DIPLOMATIJA

veidas.lt

Prof. habil. dr. Alvydas Nikžentaitis sako, kad į visiško tarpusavio supratimo laikus Lietuva ir Lenkija veikiausiai niekada nebesugrįš, tačiau palikti dvišalius santykius tokioje kalno papėdėje, į kokią jie yra nusiritę šiandien, būtų mažiausiai neišmintinga.

ŠVIETIMAS

veidas.lt

„Veido“ trumpasis interviu su švietimo ir mokslo ministre Audrone Pitrėniene BFL nuotr. – Kodėl ugdymo kokybė mokyklose taip skiriasi? – Mokyklos darbo kokybė pirmiausia priklauso nuo vadovo: kokį kolektyvą jis suburia, kokius tikslus kelia, kaip sutelkia bendruomenę, kokias ugdymo erdves sukuria, kokias ugdymo priemones taiko. Taip pat labai didelis savivaldybės administracijos vaidmuo. Jau kelerius metus [...]

Julijonas Urbonas

veidas.lt

Dvejus metus Vilniaus dailės akademijos (VDA) prorektoriumi menui dirbantis Julijonas Urbonas – veikiausiai jauniausias prorektorius Lietuvoje. Trisdešimt penkerių metų menininkas ypač išgarsėjo 2010 m. sumodeliuotais „Eutanazijos kalneliais“, kuriuos pirmąkart pristačius vienoje Dublino galerijoje jo tinklalapį kasdien aplankydavo po 20 tūkst. smalsuolių.

Dainius Genys

veidas.lt

Kodėl sportas ugdo ne tik patriotizmą, bet ir agresiją, kas bendra tarp pergalės kulto ir dopingo ar pilietybės, kodėl politikams taip svarbu eksponuoti savo sportinius gebėjimus, o sportininkai veržiasi į valdžią – apie šias ir kitas sporto bei visuomenės sąsajas kalbiname Vytauto Didžiojo universiteto sporto sociologą dr. Dainių Genį.

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Jei būtų galimybė balsuoti JAV prezidento rinkimuose, kurį kandidatą pasirinktumėte?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...