2011 Balandžio 26

Dmitrijus Medvedevas

Tiesos apie avarijas atominėse elektrinėse slėpimas virsta tragedijomis

veidas.lt

Scanpix

Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas mano, kad neleistina slėpti tiesą apie avarines situacijas atominėse elektrinėse, praneša “RIA-Novosti”.

“Galbūt pamoka yra tai, kad žmonėms būtina sakyti tiesą … Bet kurie mėginimai nuslėpti tiesą vėliau tampa tragedijomis”, – sakė prezidentas pirmadienį apdovanojimo įteikimo avarijos Černobylio atominėje elektrinėje likviduotojams ceremonijoje.

Atominė energetika yra viso pasaulio dėmesio centre po avarijos Japonijos atominėje jėgainėje. Bendrovės – AE operatorės vadovybė pirmosiomis dienomis nepakankamai gerai įvertino padarinių mastą ir ne iš karto kreipėsi pagalbos į valdžią.

Apie avariją Černobylio AE oficialiai buvo paskelbta tik praėjus kelioms dienoms po katastrofos.

“Bet kurie mėginimai nuslėpti tiesą, paretušuoti situaciją, padaryti ją labiau optimistinę nei ji yra, vėliau tampa žmonių gyvenimo tragedijomis”, – pareiškė RF prezidentas.

“Tai labai svarbi pamoka iš to, kas įvyko. Aš neabejoju, kad valstybė atsakingai elgsis ir dėl branduolinės energetikos plėtros mūsų šalyje, ir dėl likimo tų žmonių, kurie labai sunkią valandą padarė viską dėl daugybės žmonių išgelbėjimo ir mūsų tėvynės interesų gynimo”, – sakė D.Medvedevas.

Ceremonijai baigiantis prezidentas dar kartą pasveikino avarijos Černobylio atominėje elektrinėje likviduotojus apdovanojimo proga ir palinkėjo jiems sveikatos.Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...