2011 Vasario 03

Rusija

Teroro aktas Domodedove išaiškintas

veidas.lt

Ministras pirmininkas Vladimiras Putinas pareiškė, kad tyrimui pavyko išaiškinti teroro aktą, įvykdytą Domodedovo oro uoste sausio 24 dieną.

“Vyksta tyrimas, žmonės dirba, pasiekia rezultatų”, – pareiškė V.Putinas trečiadienį vėlai vakare per susitikimą su Pirmojo kanalo žurnalistais, pranešama jo tinklalapyje.

Į patikslinamąjį klausimą, ar jau yra kas nors, į ką galima įsikabinti ir laikytis, premjeras atsakė: “Ne įsikabinti, galima sakyti, kad apskritai byla išaiškinta”.

Pasak vyriausybės vadovo, teroro aktui Domodedove būdingas “beprasmiškas žiaurumas”.

“Visiškai beprasmiškas. Jie net nesupranta kartais, ko nori. Negali aiškiai pasakyti savo reikalavimų. Tiesiog tai toks anarchistinis terorizmas prieš visus ir viską: prieš valstybes, prieš esamą valdžią, prieš šalis”, – pabrėžė V.Putinas.

Vyriausybės vadovas taip pat buvo paklaustas, kaip jis žiūri į siūlymą leisti piliečiams laikyti namie šaunamąjį ginklą.

V.Putinas atsakė, kad tam griežtai prieštarauja, nes Rusijoje nėra tokios tradicijos. Toks siūlymas, pasak ministro, labai pavojingas. Dar daugiau, jis ragina sugriežtinti net traumatinio ginklo laikymo taisykles.

Sprogimas Domodedove įvyko sausio 24 dieną tarptautinių reisų atvykimo zonoje. Pirminiais duomenimis, bombą, kurios galingumas prilygo 5 kg trotilo, prikrautą žalojančių metalo dalių ir pritvirtintą prie teroristo kūno, susprogdino mirtininkas pasitinkančiųjų minioje.

Per sprogimą 36 žmonės žuvo, daugiau kaip 100 buvo sužeisti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...