2011 Sausio 24

Teroro aktas

Rusijoje ne visi įstatymai yra vykdomi

veidas.lt

Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas pirmadienį pareiškė, kad įvykiai Domodedovo oro uoste liudija apie tai, kad ne visi saugumo įstatymai yra taikomi teisingai.

“Domodedovo oro uoste įvyko sprogimas. Remiantis pirmine versija, tai buvo teroristinis išpuolis. Yra žuvusių ir sužeistų”, – sakė D.Medvedevas pareiškime.

Po įvykio Domodedovo oro uoste valstybės vadovas surengė skubų pasitarimą, kuriame dalyvavo Rusijos generalinis prokuroras Jurijus Čaika, Tyrimų komiteto prie Rusijos prokuratūros vadovas Aleksandras Bastrykinas ir transporto ministras Igoris Levitinas.

“Tai, kas įvyko, liudija apie tai, kad toli gražu ne visi įstatymai, kurie turi veikti, įvairiose vietose yra tinkamai taikomi. Tai reikia išsiaiškinti”, -sakė D.Medvedevas.

Prezidentas priminė, kad šalyje priimtas visas kompleksas saugumo norminių aktų ir įstatymų.

“Reikia patikrinti, kaip jie buvo vykdomi ir kaip jie vykdomi dabar”, – sakė D.Medvedevas.

Pasitarime, kurį transliavo Rusijos Pirmasis televizijos kanalas, prezidentas paragino atkreipti dėmesį į saugumo užtikrinimo “oro uoste ir kituose transporto mazguose “klausimus, ir pabrėžė būtinybę šiems klausimams skirti “didžiausią dėmesį”.

D.Medevedevas nurodė Sveikatos apsaugos ir socialinės plėtros ministerijai bei Nepaprastųjų situacijų ministerijai suteikti visą reikalingą pagalbą nukentėjusiems per teroro aktą Domodedovo oro uoste.

“Reikia padaryti viską, kad nukentėjusieji gautų neatidėliotiną medicinos pagalbą, – sakė D.Medvedevas. – Svarbiausia dabar suteikti pagalbą ir paramą tiems, kurie nukentėjo”.

Valstybės vadovas pareiškė nuoširdžią užuojautą žuvusiųjų artimiesiems.

Nepaprastųjų situacijų ministerijoje (NSM) agentūrai “Interfax” pranešė, jog sprogimo vietoje Domodedovo oro uoste dirba apie 300 žmonių, sutelkta daugiau kaip 80 vienetų technikos, tarp jų 138 NSM pareigūnai – gelbėtojai, psichologai, tarp jų ir angliškai kalbantys .

Psichologinė pagalba nukentėjusiems ir žuvusiųjų artimiesiems teikiama “karštąja linija” telefonu 8 (495) 626 37 07.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...