2011 Vasario 02

Politika

Teismo sprendimas bus svarbus visiems

veidas.lt

Teismo sprendimas dėl socialdemokrato parlamentaro Jono Jagmino skundo prieš savo partiją bus reikšmingas visoms politinėms partijoms, sako Seimo pirmininkė Irena Degutienė.

Socialdemokratų partijos prezidiumo papeikimą gavęs parlamentaras J.Jagminas šį sprendimą skundžia teismui. Jis pranešė, kad kreipėsi į Vilniaus miesto 3-iąjį apylinkės teismą, prašydamas panaikinti partijos prezidiumo sausio 17 dienos sprendimą skirti jam papeikimą už partinės drausmės nesilaikymą, kai keletą kartų balsavo kitaip nei buvo nusprendusi frakcija.

Taip pat parlamentaras kreipėsi į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą (LVAT) prašydamas nustatyti, ar Seimo Socialdemokratų frakcijos reglamente esantis įpareigojimas balsuoti, kaip nusprendė frakcija, nepažeidžia Seimo statute įtvirtintos Seimo nario teisės balsuoti pagal sąžinę ir įsitikinimus.

“Bus įdomu, kaip teismas traktuos tokius atvejus, jei frakcijos narys balsuoja Seime skirtingai nei nusprendė visa frakcija. Yra konstitucinė nuostata, kur Seimo narys už balsavimus ar kalbas Seime negali būti persekiojamas. Tai turbūt ne tik šios konkrečios istorijos klausimas ir Socialdemokratų partijos klausimas, bet yra ir kitose frakcijose, partijose”, – interviu Žinių radijui trečiadienį sakė I.Degutienė.

Seimo pirmininkė sako, kad tais atvejais, kai skiriasi partijos pozicija ir jos nuomonė, ji pirmenybę atiduota asmeniniam apsisprendimui. Esą ir Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) kartais nusprendžia balsuoti laisvai.

“Gal nebuvo diametrialiai priešingos nuomonės, kur kardinaliai skirtųsi partinė mūsų politika ir mano asmeninis matymas. Kadangi mes visi priklausome tai pačiai partijai, frakcijai, į partija tam ir stoji, kad tave vienija tam tikra partijos ideologija, idėjos, ir tai yra vienas bendras vardiklis visų. Bet yra tokių dalykų, kaip dėl prekybos alkoholiu laiko pratęsimo ar nepratęsimo – mūsų TS-LKD frakcijoje buvo nuomonių ir kitokių. Bet kartais frakcija pati nusprendžia balsuoti laisvai, nes mato, kad ideologinių sankirtų nėra, bet pozicijos yra žmogiškos, skirtingos”, – kalbėjo I.Degutienė.

J.Jagminas partiečių kritikos sulaukė po to, kai balsavo prieš siūlymą paskelbti pirmalaikius Seimo rinkimus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...