2010 Balandžio 21

Paradas

I. Degutienė – prieš paradą gegužės 9-ąją

veidas.lt

Antrojo pasaulinio karo pabaigos 65-osioms metinėms paminėti gegužės 9-ąją nereikėtų Vilniuje rengti eitynių, sako Seimo pirmininkė Irena Degutienė. “Žvelgiant į susiklosčiusias ilgametes gražias tradicijas, jokių eitynių nebuvo, ir nemanau, kad jas reikia rengti”, – trečiadienį Žinių radijui sakė I.Degutienė.

Anot jos, gegužės 9-ąją pagerbiami žuvusieji per Antrąjį pasaulį karą. Tą dieną einama į kapines ir tyloje kalbant maldą atiduodama pagarba.

“Manau, kaip ir buvo tradicija Antakalnio kapinėse pagerbti karo veteranus, uždegti žvakutes, padėti vainikus, ta tradicija graži ir susiklosčiusi, ir nereikėtų rengti kokių nors paradų bei eitynių”, – svarstė parlamento vadovė.

Juoba kad gegužės 9-oji paskelbta Europos diena, ir ta proga Vilniuje rengiama Europos šalių mugė.

Anot I.Degutienės, eitynių reikėtų atsisakyti ir dėl galimų provokacijų.

“Esame priėmę įstatymą, kad negalima naudoti sovietinės simbolikos. Niekas negali paneigti, kad per eitynes atsiras žmonių, kurie galbūt piktavališkai panaudos tą simboliką, pareigūnai turės reaguoti, atsiras priešprieša”, – kalbėjo politikė.

Lietuvos rusų sąjunga Antrojo pasaulinio karo pabaigos 65-ąsias metines gegužės 9-ąją ketina pažymėti eitynėmis Vilniuje ir Klaipėdoje. Tradicinis minėjimas planuojamas ir Visagine, kurio daugumą gyventojų sudaro rusai.

Sostinėje iš pradžių eitynes norėta surengti centrinėje miesto gatvėje – Gedimino prospekte, bet vėliau pasirinktas maršrutas nuo Katedros iki Antakalnio kapinių, sakė sąjungos vadovas.

Meras V.Navickas sakė, kad drausti gegužės 9-ąją Vilniaus centre surengti eitynes ir taip paminėti Pergalės dieną, motyvo nėra, tačiau sovietinės simbolikos jų dalyviai naudoti negalės.

Klaipėdos miesto savivaldybėje Lietuvos rusų sąjungai atstovaujančio Viačeslavo Titovo teigimu, dėl gegužės 9-ąją rengiamo vadinamojo Taikos maršo maršruto jau sutarta ir su uostamiesčio valdžia.

“Sutarėme, bet laukiam oficialaus atsakymo. (…) Vyktų nuo Atgimimo aikštės Liepų gatve iki Kario memorialo (Skulptūrų parke – BNS) “, – BNS sakė V.Titovas.

Pasak V.Titovo, oficialų atsakymą uostamiesčio savivaldybė turėtų pateikti artimiausiomis dienomis.

Tradicinis gegužės 9-osios minėjimas planuojamas ir Visagine, BNS sakė miesto tarybos narys Igoris Krasikovas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Povilas Povilas rašo:

    Sutinku su tuokia nomone nebutinai triukšmingai minėti šia šventę.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...