2010 Gruodžio 27

Rusija

Maskvos teismas Chodorkovskį ir Lebedevą pripažino kaltais

veidas.lt

Maskvos Chamovnikų teismas pripažino buvusį naftos bendrovės “Jukos” vadovą Michailą Chodorkovskį ir buvusį tarptautinio finansinio susivienijimo “Menatep” vadovą Platoną Lebedevą kaltais jiems iškeltojoje antrojoje baudžiamojoje byloje.

Kaip praneša “Interfax” korespondentas, tai sakoma teismo nuosprendyje, kurį skelbti pradėta pirmadienį.

Nuosprendžio aprašomosios ir motyvuojamosios dalies pradžioje teisėjas paskelbė, kad M.Chodorkovskis ir P.Lebedevas vadovavo organizuotai nusikalstamai grupei, padariusiai nusikaltimų Rusijos naftos komplekse.

Kaip tikina valstybės kaltintojai, M.Chodorkovskis ir P.Lebedevas pagrobė “Jukos” antrinių bendrovių akcijų, naftos, kurią bendrovė išgavo nuo 1998 iki 2003 metų, ir legalizavo gautas pajamas.

“Teismas nustatė, kad M.Chodorkovkis ir P.Lebedevas pasisavino svetimą turtą, naudodamiesi tarnybine padėtimi”, – sakoma nuosprendyje.

Tačiau kaltintojai atsisakė vieno gana didelio epizodo, inkriminuojamo kaltinamiesiems – Rytų naftos bendrovės “Tomskneft” akcijų grobimo, nes baigėsi patraukimo dėl jo baudžiamojon atsakomybėn terminas.

Prokurorai paprašė nuteisti teisiamuosius po 14 metų laisvės atėmimo, atliekant bausmę bendrojo režimo kolonijoje.

Pirmadienį teisėjas Viktoras Danilkinas atvažiavo į teismą 7 val. 30 min. Maskvos laiku. Apie 10 val. į teismą šarvuotu automobiliu buvo atvežti kaltinamieji.

Prie Chamovnikų teismo pastato rytą susirinko apie 200 žmonių, kurie rankose laikė plakatus su raginimais paleisti kaltinamuosius.

Be to, susirinkusieji laikė plakatus, kurių viename M.Chodorkovskis buvo pavaizduotas drauge su prezidentu Dmitrijumi Medvedevu, o kitame – su prezidentu ir ministru pirmininku Vladimiru Putinu, kurie, kaip paaiškino plakato autoriai, simbolizuoja du bylos baigties variantus.

Maždaug po valandos prie teismo sienų prasidėjo stichinis mitingas. Susirinkusieji ėmė skanduoti “Laisvę!” ir “Gėda”!”, taip pat “Rusija be Putino” ir “Putiną ant gultų”.

Milicija, kaip pranešama, sulaikė prie teismo apie 20 protestuotojų.

Pasak žurnalistų, iš pradžių į teismo salę buvo įleistos tik keli televizijos operatoriai, taip pat keli fotokorespondentai ir informacijos agentūrų darbuotojai – iš viso ne daugiau kaip 30 žmonių, nes visi norintieji į salę netilpo.

Vėliau spaudos atstovai buvo paprašyti palikti Chamovnikų teismo salę.

“Spauda, palikite teismo posėdžio salę”, – žurnalistus paprašė V.Danilkinas, kuris pirmininkauja procese.

M.Chodorkovskis ir P.Lebedevas kaltinami pagrobę naftos iš “Jukos” antrinių bendrovių už maždaug 30 mlrd. dolerių ir juos išplovę. Prokuratūra teigia, kad laikotarpiu nuo 1998 iki 2003 metų jie pagrobė 218 mln. tonų naftos.

Kaltintojai pareikalavo teisiamiesiems po 14 metų laisvės atėmimo, tai vos vieneriais metais mažiau nei didžiausias terminas, numatytas Rusijos įstatymais.

M.Chodorkovskis ir P.Lebedevas jau atsėdėjo 7 metus už sukčiavimą ir vengimą mokėti mokesčius pirmojoje byloje, tad, atsižvelgdami į atliktą bausmę, kaltintojai reikalauja pratęsti jų laikymo kalėjime laiką dar šešeriems metams.

+370 5 2058525

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...