2010 Gruodžio 31

Rusija

Piktnaudžiaujama teisine sistema

veidas.lt

Jungtinės Valstijos ketvirtadienį pasmerkė pratęstą laisvės atėmimo bausmę kalinamam buvusiam naftos magnatui Michailui Chodorkovskiui, pareiškusios, jo tai yra “piktnaudžiavimas” teisine sistema.

Vašingtonas taip pat įspėjo, kad jei šalyje nebus nepriklausomos teismų sistemos, jos laukia ekonominė stagnacija.

“Mums toliau kelia nerimą tvirtinimai apie rimtus teisminio proceso normų pažeidimus ir tai, ką galima laikyti piktnaudžiavimu teisine sistema nesąžiningais tikslais, ypač dabar, kai (Michailui) Chodorkovskiui ir (kitam kaltinamajam šioje byloje Platonui) Lebedevui buvo skirta maksimali bausmė”, – sakė Valstybės departamento atstovas spaudai Markas Toneris.

“Sakant paprastai, Rusijos vyriausybė negali kurti modernios ekonomikos be nepriklausomos teismų sistemos, kuri yra instrumentas skatinti ekonominį augimą, užtikrinti visų lygybę prieš įstatymą ir stiprinti teisingumą”, – pabrėžė M.Toneris.

Ketvirtadienį Maskvos Chamovnikų teismas naftos kompanijos “Jukos” įkūrėjui M.Chodorkovskiui ir jo verslo partneriui Platonui Lebedevui už naftos grobimą ir pinigų plovimą skyrė 14 metų laisvės atėmimo bausmę.

Bausmės atlikimo terminas pagal naująjį nuosprendį bus skaičiuojamas nuo jų suėmimo 2003 metais ir į jį bus įskaičiuotas iki šiol kalėjime praleistas laikas. Taigi M.Chodorkovskiui ir P.Lebedevui teks papildomai kalėti šešerius metus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...