2010 Gruodžio 16

Rusija

Putinas sako, kad Chodorkovskio kaltė įrodyta

veidas.lt

Rusijos premjeras Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė, kad šalies teismai įrodė kalinamo verslo magnato Michailo Chodorkovskio kaltę, ir pridūrė, kad “vagis privalo sėdėti kalėjime”.

“Aš, kaip ir žinomas (Sovietų Sąjungos bardo ir aktoriaus) Vladimiro Vysockio personažas, manau, kad vagis privalo sėdėti kalėjime, – V.Putinas atsakė į klausimą apie buvusio turtingiausio Rusijos verslininko bylą, užduotą kasmetinėje tiesioginėje televizijos klausimų ir atsakymų laidoje. – Kalbant apie teismo sprendimą dėl Chodorkovskio, jam inkriminuojamas pakankamai solidus (pinigų) grobstymas. Kalbama apie mokesčių mokėjimą, sukčiavimą ir milijardines sumas”.

“Remiuosi tuo, kas buvo įrodyta teisme”, – pridūrė premjeras.

M.Chodorkovskiui teismas jau skyrė aštuonerius metus laisvės atėmimo pirmoje byloje, kurią Rusijos liberalai vadina politiniu susidorojimu.

Buvęs verslininkas dabar laukia nutarties antroje byloje, kurioje jis kaltinamas dėl pinigų grobstymo ir plovimo, o pastarasis V.Putino pareiškimas buvo paskelbtas akivaizdžiai užbėgant už akių teismo sprendimui.

“Taigi yra teismas. Jis pas mus, kaip žinoma, vienas humaniškiausių pasaulyje. Tai jo darbas. Aš vadovaujuosi tuo, ką įrodė teismas”, – toliau kino citatas žarstė V.Putinas.

V.Putinas taip pat pažymėjo, kad “yra nesumokėta asmeniškai mokesčių, tai labai svarbu”.

“Pagal tą kaltinimą, kuris jam pateikiamas dabar, ten šimtai milijardų rublių. Vienu atveju 900, kitu 800 mlrd. rublių. Tai taip pat grobimas”, – pabrėžė vyriausybės vadovas.

Jis atkreipė dėmesį į kitų šalių praktiką: “Ponas Madoffas (Madofas) gavo už tokį pat nusikaltimą Jungtinėse Valstijose – o ir pinigai maždaug tokie patys – 150 metų laisvės atėmimo”.

Pas mus kur kas liberaliau į viską žiūrima. Tačiau mes turime remtis tuo, kad pono Chodorkovskio nusikaltimai teisme įrodyti”, – mano V.Putinas.

Premjerui tiesioginiame eteryje moteris uždavė klausimą, ar jis mano, jog teisinga, kad M.Chodorkovskis jau keleri metai sėdi kalėjime. “Bet atsakymo aš net nesitikiu. Jums labiau patinka klausimai apie dėkingas senutes ir klausimai apie jūsų mylimą šunį”, – pridūrė klausiančioji.

V.Putinas atsakė į tai, primindamas, kad jis turi ne vieną, o du mylimus šunis. Balkanų aviganio veislės šuniuką neseniai valstybės vadovui padovanojo kolega Bulgarijoje Boiko Borisovas.

“O dėl dėkingų senučių, tai mes visi skolingi vyresniosios kartos Rusijos piliečiams ir turime šias skolas atiduoti. Ir mes dar ne viską padarėme dėl jų, nors mėginame”, – sakė V.Putinas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. FILAS FILAS rašo:

    PRITARIU ŠIAI NUOMONEI TIK REIKETU JUOS SUKEIST VIETOM> NA BET DIEVULIS MATO ATEIS LAIKAS KAI JĮ IŠTIKS B.MUSOLINIO LIKIMAS PATYS RUSELIAI TAI PADARYS


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...