2011 Kovo 02

Sprogimas Domodedove

Tbilisis absurdiškais pavadino Rusijos pareigūno žodžius, esą Gruzija susijusi su sprogimu Domodedovo

veidas.lt

Tbilisis atmetė Rusijos pareiškimą, kad Gruzija gali būti susijusi su sausį Maskvos tarptautiniame Domodedovo oro uoste įvykdytu sprogimu, per kurį žuvo 37 žmonės.

“Suprantu, kad mano žodžiai gali sukelti didelį pasipiktinimą bei nesupratimą, tačiau mano galva, tai buvo Gruzija ir jos valdantysis režimas”, – interviu laikraščiui “Rossijskaja Gazeta” pareiškė Rusijos parlamentaras, Nacionalinio kovos su terorizmu komiteto narys Aleksandras Toršinas, paklaustas, kokia šalis organizavo šį teroro aktą.

Tačiau Rusijos parlamentaras nepateikė jokių įrodymų šiems savo kaltinimams pagrįsti.

Dėl teroro išpuolio Domodedovo oro uoste atsakomybę yra prisiėmę islamo kovotojai iš Šiaurės Kaukazo, tyrėjai taip pat pareiškė, kad susisprogdinęs mirtininkas buvo kilęs iš to paties regiono.

“Nieko nauja iš mūsų kaimynės nebuvo pasakyta – tradiciniai absurdiški kaltinimai”, – žurnalistams Tbilisyje pareiškė Gruzijos prezidento sekretorė spaudai Manana Mandžgaladzė.

Ji sakė, kad panašūs pareiškimai skelbiami tuomet, kai pastaruoju laikotarpiu Gruzijos vadovybė siekia aktyvaus dialogo ir bendradarbiavimo su Rusija dėl Gruzijos teritorijoje įvykdytų teroristinių išpuolių.

M.Mandžgaladzė priminė, kad teroro išpuolį Maskvos tarptautiniame Domodedovo oro uoste pasmerkė Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis ir šalies užsienio reikalų ministerija.

“Gruzijos prezidentas smerkė ir smerkia bet kokias terorizmo apraiškas”, – pabrėžė ji.

Rusija ir Gruzija 2008 metų rugpjūtį buvo įsivėlusios į trumpą karinį konfliktą dėl Rusijos remiamų separatistinių Pietų Osetijos ir Abchazijos regionų.

Rusijos vadovai aštriai kritikuoja Gruzijos prezidentą M.Saakašvilį, o jo pastangas šalį atvesti į NATO laiko veiksniu, galinčiu sukelti karą.

Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas praėjusį mėnesį pareiškė, kad Gruzija kelia potencialią grėsmę 2014 metų žiemos olimpinėms žaidynėms Sočyje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...