2011 Balandžio 09

Politika

Tautininkų frakcijos taryba siūlo A.Kubiliui atsistatydinti iš konservatorių partijos vadovo posto

veidas.lt

Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKS) Tautininkų frakcijos taryba siūlo dabartiniam premjerui Andriui Kubiliui trauktis iš konservatorių partijos vadovo posto.

“TS-LKD Tautininkų frakcijos Taryba (…) pareiškia, kad nebemato jokios galimybės tapatintis su tokia dabartinio TS-LKD pirmininko politika ir siūlo jam atsistatydinti”, – rašoma šeštadienį tarybos priimtame pareiškime.

Tautininkų frakcijos taryba, remiantis pareiškimu, mano, A.Kubilius “ir dalis jo asmeninės aplinkos dėl siaurų pragmatinių interesų sistemingai aukoja TS-LKD vertybines ir programines nuostatas”.

Ministras pirmininkas yra kaltinamas tuo, kad “palaipsniui nusavina visą partiją, diegdamas joje klaninius karjerizmo santykius ir taip naikina atsakomybės bei kūrybingumo pagrindus”.

Be to, taryba tvirtina protestuojanti “dėl partijai primesto plano Vilniaus miesto savivaldybėje sudaryti valdančiąją koaliciją su vadinamuoju “V.Tomaševskio bloku”, kurio veikla grindžiama ypač suaktyvėjusia Lietuvos šmeižimo kampanija, Lietuvos valstybės, jos Konstitucijos ir įstatymų negerbimu, tautinės nesantaikos kurstymu”, esą tokiu būdu keliamas pavojus partijos ateičiai, šalies politinei sistemai, Vilniui ir Lietuvos nacionaliniam saugumui.

Taip pat pareiškime kaltinama, kad valdančioji koalicija “neturi aiškių politinių gairių ir atnaujinto bei konsoliduoto Vyriausybės veiklos plano (…), o TS-LKD pirmininkas, būdamas ir Vyriausybės vadovu, nesiima jokių iniciatyvų, kad ryžtingai pakeistų tokią padėtį”.

Tautininkų lyderis, Seimo narys Gintaras Songaila BNS sakė, kad frakcijos taryba taip pat priėmė nutarimą balandžio 30 dieną į tautininkų konferencijos darbotvarkę įtraukti klausimą dėl frakcijos ateities jungtinėje partijoje.

“Jei tos nedemokratinės tendencijos stiprės, ir jei bus sudaryta koalicija Vilniuje su “V.Tomaševskio bloku”, yra galimybė, kad tautininkai pasitrauks iš partijos”, – sakė G.Songaila.

Taryba nutarė į TS-LKD pirmininko postą iškelti Gintaro Songailos ir Irenos Degutienės kandidatūras.

A.Kubilius partijai vadovauja nuo 2003-iųjų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...