2010 Gegužės 18

Atominė elektrinė

TATENA Lietuvai nepadės

veidas.lt

Lietuvai pradėjus protestuoti dėl visiškai neatsakingo Baltarusijos požiūrio į Astrave planuojamos statyti naujos atominės elektrinės saugos reikalavimus, paaiškėjo, kad triukšmo kėlimas, ypač tarptautiniuose vandenyse, ir tėra vienintelis mūsų ginklas.

Mat nėra jokios tarptautinės organizacijos ar institucijos, kuri turėtų galių kontroliuoti atskirų valstybių atominės energetikos saugumą ar juolab nurodyti, ką ir kaip suvereni šalis gali statyti savo teritorijoje. Taigi telieka kliautis gera kiekvienos valstybės valia.

Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA), iš kurios būtų galima tikėtis prievaizdo vaidmens, pasirodo, tėra patariamoji organizacija, konsultuojanti atominę energetiką plėtojančias šalis.

“Veidui” pasiteiravus, kaip TATENA vertina Baltarusijos pasirinktą vietą naujai atominei elektrinei statyti, šios organizacijos atstovai pranešė negalintys patvirtinti, kad jie iš tiesų jau lankėsi pas mūsų kaimynus.
“Viešo projektų nagrinėjimo ir vertinimo TATENA niekada nedaro. Įvairių misijų rezultatai yra konfidencialūs ir su jais galima susipažinti tik tai šaliai, kurioje vyko misija, sutikus. TATENA pati savanoriškai nesiima iniciatyvos siųsti saugos vertintojų, kol nebūna pakvietimo iš pačios suinteresuotos šalies”, – veikimo principą paaiškino Vienoje įsikūrusios Lietuvos atstovybės branduolinės energetikos atašė Violeta Greičiuvienė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. S.P. S.P. rašo:

    Visi kas prieš, kad Lietuvoje ir prie jos sienų stovėtų 3 Atominės elektrinės jungiasi į internetinę grupę Facebook’e čia : facebook.com/group.php?gid=320389204259&ref=mf


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...