2011 Birželio 08

Rusai ir baltarusiai susitarė dėl AE statybos technologijos

veidas.lt

BFL

Baltarusijos atstovas pareiškė, kad su rusais susitarta dėl Astravo AE statybos technologijos. Anot jo, pasirinktas variantas, kuris statybą leis užbaigti greičiau.

Tai pranešė Baltarusijos AE statybos direkcijos vyriausiasis inžinierius Anatolijus Bondaris, informuoja Belta. Jis dalyvauja Maskvoje vykstančiame tarptautiniame forume “Atomekspo 2011″.

Pasak A. Bondario, buvo lyginami du Rusijoje įgyvendinami AE-2006 kartos projektai – Naujojo Voronežo AE-2 ir Leningrado AE-2.

Naujojo Voronežo AE-2 statoma stipresnių konstrukcijų, o baltarusiai pasirinko Leningrado projektą, kartu numatant ir sustiprinti konstrukcijas, pirmiausia – reaktoriaus apsauginį gaubtą. Tai leistų sutaupyti laiko ir lėšų.

Pamatus dviem rusiškiems VVER-1200 reaktoriams Astrave planuojama pradėti lieti šį rugsėjį. Pasak A. Bondario, elektrinę statysianti Rusijos įmonė “Atomstrojeksport” patvirtino pirmąjį reaktorių paleisianti 2017 metais, o antrąjį – po metų.

Astravo AE bus statoma už Rusijos paskolą, kurios dydis tebederinamas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Ir dar: Kazys Ir dar: Kazys rašo:

    Mane neįtikino. Čia tik ką derėjosi su pačiu V.Putinu, kad šaliai reikia nors 6 mlrd. dolerių tuoj ptskęstančiai ekonomikai gelbėti, stoja gamylos, bet Rusija jų neskolina. Ir po to staiga vėl: pastatysim jums AE už rusiškus pinigus. Kam reikia Rusijai Lietuvos pasienyje atominės elektrinės?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...