2010 Gegužės 07

Atominė elektrinė

Lietuva nesutinka su Baltarusijos elektrinės vieta

veidas.lt

Lietuva pareiškė savo poziciją dėl planuojamos atominės elektrinės Baltarusijoje galimo poveikio aplinkai vertinimo  ir su ja raštu supažindino Baltarusijos Respublikos gamtos išteklių ir aplinkos apsaugos ministeriją.

Lietuva laikosi požiūrio, kad Baltarusijos pateiktas jos teritorijoje planuojamos AE galimo poveikio aplinkai vertinimas buvo atliktas nepakankamai išsamiai. Ataskaitoje apsiribota tik vienos šiai branduolinei jėgainei statyti parinktos vietos – Gardino srityje esančios Astravo aikštelės, kuri yra už 23 km nuo Lietuvos sienos, analize.

Kaip sakė Lietuvos poziciją rengusios Aplinkos ministerijos Taršos prevencijos departamento direktorius Vitalijus Auglys, tai neatitinka JT konvencijos dėl poveikio aplinkai vertinimo tarpvalstybiniame kontekste nuostatų, pažeidžia geros tarptautinės praktikos principus.  Lietuva prieštarauja, kad atominė elektrinė būtų statoma Astravo aikštelėje. Ši aikštelė yra galimai šalia ar net virš aktyvaus tektoninio lūžio, o tokioje vietoje pagal tarptautinę praktiką AE negalima statyti.

Juk gali tekti taikyti, pasak Vitalijaus Auglio, apsaugomuosius veiksmus gausiai apgyvendintoje Lietuvos teritorijoje. Didžiausias šalies miestas ir sostinė Vilnius, kuriame šiuo metu gyvena daugiau kaip pusė milijono žmonių, yra už tik 50 km nuo Astravo. Parengti ir išlaikyti avarinės parengties priemones Lietuvai brangiai kainuotų.

Visuomenės nuomonė, kaip rodo apklausų rezultatai, nepalanki atominės jėgainės statybai netoli Vilniaus. Aktyvūs piliečiai organizavo elektroninės peticijos prieš šią statybą pasirašymą. Surinkta daugiau kaip 23 tūkst. parašų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...