2011 Kovo 26

Libija

Tarptautinę karinę misiją Libijoje lydi sėkmė, sako JAV prezidentas Obama

veidas.lt

Tarptautinei koalicijai jau aštuntą dieną vykdant karines operacijas Libijoje, šiai kampanijai faktiškai vadovavusių Jungtinių Valstijų prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) pareiškė, kad misija vyksta sėkmingai.

B.Obama šeštadienį sakė, kad Libijos režimo priešlėktuvinės gynybos sistemos buvo “išvestos iš rikiuotės” ir kad šios šalies lyderiui Muamarui Kadhafi (Muamarui Kadafiui) ištikimos pajėgos stumiamos iš miestų, kuriuose žmonės sukilo prieš vyriausybę. Taip pat buvo išvengta humanitarinės katastrofos, pridūrė JAV vadovas.

Veidos archyvas

“Šioje misijoje mus lydi sėkmė, – B.Obama sakė tradiciniame šeštadieniniame kreipimesi, transliuojamame per radiją ir internetu. – Mes išvedėme iš rikiuotės Libijos priešlėktuvinę gynybą. Kadhafi pajėgos nebežygiuoja per Libiją”.

“Kadangi mes veikėme greitai, humanitarinės katastrofos išvengta, daugybė civilių – nekaltų vyrų, moterų ir vaikų – gyvybių išgelbėta”, – pabrėžė jis.

Prezidento komentarai tapo tam tikru “apšilimu” prieš pirmadienį planuojamą jo kreipimąsi į tautą, kuriame B.Obama ketina paaiškinti priimamus sprendimus.

Abi šios kalbos suplanuotos atsižvelgiant tiek į respublikonų, tiek į demokratų įstatymų leidėjų priekaištus, kad prezidentas su jais nesitaria ir kad jis iki šiol aiškiai nenusakė JAV dalyvavimo Libijos kampanijoje masto.

B.Obama šeštadienį argumentavo, jog ši misija yra aiški ir kryptinga; Jungtinės Valstijos ir jų sąjungininkai bei partneriai dirba kartu, įgyvendindami Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos mandatą ginti Libijos žmones nuo M.Kadhafi pajėgų.

JAV vadovaujamos pajėgos kovo 19 dieną pradėjo raketų smūgius prieš M.Kadhafi režimo gynybos objektus, taip pat prižiūri, kad jo pajėgos nepuldinėtų gyventojų.

Tikimasi, kad B.Obama pirmadienio vakarą labiau akcentuos vadovaujantį NATO ir mažesnį JAV vaidmenį šioje misijoje.

28 šalių karinis aljansas paskelbė perimsiantis vadovavimą palaikant Libijoje neskraidymo zoną. Be to, NATO svarsto galimybes perimti vadovavimą visoms šioje šalyje vykdomoms karinėms operacijoms, nurodė Baltieji rūmai.

+370 5 2058525

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...