2011 Birželio 16

Tarp Europos miestų Vilnius užima 26 vietą

veidas.lt

BFL

Vilnius per praėjusius metus iš 30 vietos Europos miestų reitingų lentelėje pakilo į 26, aplenkdamas Taliną, užėmusį 34 poziciją, ir ant 37 laiptelio likusią Rygą.

Tokius duomenis pateikė Tarptautinė kongresų ir konferencijų asociacija (ICCA), paskelbusi 2010 metų palyginamosios statistikos suvestines.

Jose pagal įvykusių tarptautinių asociacijų renginių, atitinkančių specialiuosius ICCA kriterijus, skaičių buvo reitinguojama daugiau nei 180 Europos miestų, pranešė Vilniaus savivaldybė.

Atitinkamai pasaulio reitingų lentelėse Vilnius atsidūrė 51, Talinas – 65, o Ryga – 70 pozicijose tarp daugiau nei 300 pasaulio miestų.

Tiek Europos, tiek ir pasaulio reitingų lentelėse pirmaujančias pozicijas užima tokie Europos miestai kaip Viena, Barselona ir Paryžius.

Pasak savivaldybės, Vilniaus miestas turi tikslą patekti tarp 20 populiariausių Europos miestų. Sostinės valdžios teigimu, raktas į sėkmę – glaudus viešojo, privataus ir akademinės bendruomenės sektorių bendradarbiavimas.

“Manoma, kad šis siekis bus realizuotinas, jei bus užtikrintas stabilus ir kokybiškas Vilniaus pasiekiamumas oro keliu, bus tobulinama miesto infrastruktūra, padidės betarpiškai su konferencijų turizmo sritimi susijusių verslo įmonių konkurencingumas ir į verslo procesus integruota akademinė bendruomenė”, – teigiama pranešime.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. next next rašo:

    tai , kad esame aukščiau Talino ir Rygos , liūdna žinia Lietuvos žiniasklaidai. Korumpuotai. O yra kitokia?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...